Pobijedili su Sallaija s 5-0 u Europskoj ligi

14. ožujka 2024. – 21:51

Roland Sallai i Konstantinos Mavropanos tijekom utakmice između West Hama i Freiburga 14. ožujka 2024. – Foto: Ian Kington / AFP

West Ham United je s Rolandom Sallaijem na domaćem terenu svladao Freiburg s 5:0, pa se mađarska ofanzivna momčad u osmini finala oprostila od Europske lige.

Tjedan dana ranije Freiburg je na domaćem terenu svladao prošlosezonskog pobjednika Konferencijske lige West Ham United s 1-0, ali je u uzvratnom ogledu u Londonu doživio težak poraz. Sallai je odigrao cijeli meč.

Golom Lucasa Paquete West Ham je poveo u 9. minuti, a Sallai nije uspio odmah uzvratiti, njegov udarac s 11 metara otišao je pored gola, prenosi nemzetisport.hu. Bowen je dodao još jedan pogodak u 32. minuti, a West Ham je iskoristio greške Freiburga u drugom poluvremenu.

Cresswell je u 52. minuti ubacio u donji lijevi kut, a Kudus je zabio u 77. i 85. minuti. Time je West Ham ostvario 11. uzastopnu pobjedu u Europskom kupu na domaćem terenu.