Pilsen se plasirao u četvrtfinale Europske konferencijske lige

Plzeň je prvi put prošao među osam najboljih momčadi u europskim kup natjecanjima.

EKL: Pilsen prošao Ženevu nakon jedanaesteraca, bivši vratar Dunajske Strede bio heroj
Na slici su igrači FC Viktoria Plzeň. Foto: Facebook/FC Viktoria Plzeň

Nogometaši Viktorije Plzeň plasirali su se u četvrtfinale Europske konferencijske lige (EKL). U uzvratnoj utakmici osmine finala u četvrtak (14. ožujka) Servette je izbacio Genevu slavivši u raspucavanju 3:1. U regularnom vremenu i nakon produžetaka dvoboj je završio bez golova.

Junak treće momčadi češkog vrha bio je vratar Martin Jedlička koji je neutralizirao prvog i trećeg jedanaesterca suparnika. Momčad iz Pilsena u prve tri serije nije posustala.

U posljednjoj četvrtini, Japanac Keigo Cunemoto glavom je pogodio. Plzeň je prvi put u svojoj povijesti stigao među osam najboljih momčadi u europskim kup natjecanjima.

PAOK je izbrisao zaostatak od dva pogotka

Solunski PAOK uspio je nadoknaditi zaostatak od dva pogotka iz prve utakmice kod zagrebačkog Dinama i prošao dalje. U repasažu je slavio nad hrvatskim protivnikom 5:1, au dvoboju ukupnim rezultatom 5:3.

Grčka momčad napravila je značajan korak prema plasmanu već u prvom poluvremenu slavivši s 3-0. Nedugo nakon izmjene strana Dinamo je smanjio na 1:3 i izjednačio rezultat dvoboja, ali je u 73. minuti stoper Konstantinos Kulierakis nakon udarca iz kuta postigao odlučujući pogodak. U samoj završnici rezultat je popravio Andrija Živkovič pogotkom iz kaznenog udarca.

Nogometaši Fiorentine remizirali su kod kuće s Haifom 1:1 i uspjeli ukupnim rezultatom 5:4 u dvoboju. Za uvodni pogodak dvoboja pobrinuo se češki veznjak Antonín Barák udarcem glavom u 59. minuti nakon ubačaja Davidea Faraonija, koji je sudioniku Serie A donio sigurnija dva pogotka prednosti u dvomeču.

Izraelski sudionik natjecanja odgovorio je tek u 88. minuti zahvaljujući Ananu Chalailiju, ali nije uspio nadoknaditi zaostatak. Fenerbahce Istanbul je s terena briselskog Saint-Gilloisea uzeo tri pogotka prednosti, a ni domaći poraz 0:1 nije ga spriječio da prođe dalje.