Njegovim 17 godina starim golom Brazilci su pobijedili Englesku u gostima

23. ožujka 2024. – 22:20

Engleska je kod kuće izgubila od Brazila u prijateljskoj utakmici. Utakmica može biti za pamćenje po nekoliko igrača, budući da su u obje momčadi bili debitanti, novi kapetan brazilske reprezentacije krenuo je pobjednički, a Endrick, 17-godišnje čudo od Brazilaca, zabio je svoj prvi reprezentativni pogodak.

Bio je ovo prvi ovogodišnji meč na Wembleyu, gdje je na brazilsku klupu prvi put sjeo Dorival Junior, novi kapetan reprezentacije. Dorival Junior imenovan je nakon što je Brazil izgubio posljednje tri utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026.

Englezi su u momčad pozvali četiri novajlije, osim Jarrada Branthwaitea (Everton), Ezrija Konsa (Aston Villa) i Anthonyja Gordona (Newcastle), te 18-godišnjeg Kobea Mainooa iz Manchester Uniteda. Gareth Southgate imao je priliku za to jer je više od pola tuceta regularnih igrača izostavljeno iz trenutne momčadi. Brazilci su krenuli iz slične situacije, gdje su iz ovog ili onog razloga, između ostalih, nedostajali Martinelli, Ederson i Casemiro. Osim Edersona, Alisson se također muči s ozljedom, pa je Dorival Junior u momčad pozvao tri nova vratara, među njima i Bento, koji ne samo da se predstavio, već je utakmicu završio bez primljenog gola. Zajedno s njima, mjesto u brazilskoj momčadi dobilo je ukupno jedanaest novaka.

Bilo je nekoliko prilika u prvom poluvremenu, ali golova nije bilo, ali je zbog ozljede Kyle Walker morao biti zamijenjen iz Engleske. U prvom poluvremenu Brazilci su izgledali nešto opasnije od Engleza, a to vrijedi i za nešto podređenije drugo poluvrijeme. Ipak, na prvu akciju koja je rezultirala golom, čekalo se do 80. minute. Tek 17-godišnje čudo Endrick, igrajući u Palmeirasu na posudbi iz Real Madrida, postigao je svoj prvi gol za seniorsku reprezentaciju u tek svojoj trećoj utakmici. Uz to, Endrick je zamalo udvostručio, ali je u sjajnoj situaciji ispucao loptu Pickfordu.

Time je Brazil slavio 0-1 na Wembleyu. U svojoj povijesti, Englezi su mogli pobijediti Brazilce samo četiri puta u dvadeset i sedam utakmica. Posljednji put to im je pošlo za rukom 2013. godine u domaćoj prijateljskoj utakmici.