Nitra vodi u polufinalnoj seriji nad Michalovcima 1:0

Pobjednički pogodak postigao je Filip Bajtek u 55. minuti

Hokejaši HK Nitra trijumfirali su u prvom polufinalnom susretu doigravanja Tipos extralige na ledu HK Dukla Ingem Michalovce 3:2. Njihov pobjednički pogodak postigao je napadač Filip Bajtek u 55. minuti. Poveli su 1:0 u nizu od četiri pobjede, drugi dvoboj na rasporedu je u četvrtak (3. travnja) opet u Michalovcima.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Ciljevi: 8. Solenský (Bodák, Suja), 54. Wilkins (Heard, Acolatse) – 17. Jackson (Vitaloš, Kousa), 29. Buček (Gill), 55. Bajtek (Stacha, Buček). Suci: T. Orolin, Žák – Stanzel, Knižka, isključenja: 8:8 2 min., nadjačan i oslabljen: 0:0, 3020 gledatelja.

Michalovce: Škorvánek – Bodák, Bindulis, Acolatse, Cibák, Michalčin, Macejko – Daugavinš, Newton, Wilkins – Puliš, Heard, Valach – Solenský, Suja, Paločko – Kabáč, Buc, Vašaš

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Bača, Kousa, Stacha, Gajdoš, Vitaloš – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal

Domaći su bolje ušli u susret, kada je Paločko zaprijetio pogled vrataru Aittokallii, a Solenský je otvorio rezultat – 1:0. U 17. minuti izjednačio je Jackson koji je udarcem sa srednje distance završio kontranapad Nitre.

Obje ekipe imale su nekoliko power playova u prvoj i drugoj trećini, ali su golovi postignuti pri parnom broju igrača na ledu. U 29. minuti Gill je ubacio pak na vrata Michalovieca, a Buček je iznenadio vratara Škorvánka.

Gosti su držali tijesnu prednost do 54. minute, u kojoj je Wilkins izjednačio kada je iz blizine stigao pak nakon akcije Hearda – 2:2. Ipak, zastoj je trajao samo 56 sekundi, kada su gosti u naknadnoj izmjeni iskoristili zabunu ispred vratara Škorvánka, kojeg je svladao Bajtek.

Ni u utakmici bez vratara u posljednjim sekundama Michalovčani nisu mogli izjednačiti.