Nitra je svladala Poprad i ide u polufinale

Hokejaši HK Nitra plasirali su se u polufinale doigravanja Tipos extralige. “Corgoni” su u šestom susretu svladali HK Poprad 2:0 i dobili seriju 4:2 na utakmice. Nitra je postala prva momčad u povijesti najvišeg slovačkog natjecanja koja je u četvrtfinalu izbacila pobjednika regularnog dijela sezone.

U borbi za finale sastat će se s Michalovcima, drugi polufinalni par čine Spišská Nová Ves i Košice. Serija između Michalovcia i Nitre počinje u srijedu, 3. travnja. U petak 5. travnja na rasporedu je uvodni polufinalni dvoboj ŠN Vsa i Košice.

Krenuli su Nitrani aktivno s ciljem postizanja prvog pogotka, no “divokozi” su uspjeli u početnom jurišu. U središnjem dijelu gosti su nekoliko puta bili nadomak pogotka, no Nitru je držao pouzdani hvatač Libor Kašík.

Prijelomni trenutak utakmice, ali i cijele serije, dogodio se u završnici druge dionice, kada je 56 sekundi prije kraja Miloš Bubela, junak serije, iskoristio power play. Podradčani su imali “nož na vratu” i u preostalih dvadesetak minuta sve su morali baciti u ofenzivu.

To je otvorilo prostor za potencijalne prekide, a jedan od njih iskoristio je Dávid Okoličány u 52. minuti i osigurao Nitri prednost od dva pogotka. Iznenađeni Poprad više nije mogao mobilizirati snage u olujnoj atmosferi te se već u četvrtfinalu oprostio od eliminacijske faze.

četvrtfinale Tipos extraliga playoffa – šesti susret /na 4 pobjede/:

HK Nitra – HK Poprad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Strijelci: 39. Bubela (Kousa, Čederle), 52. Okoličány (Lacka). Suci: Vyleta, Crman – Bogdan, Pribula, isključenja: 4:4 za 2 minute, power plays: 1:0, slabost: 0:0, 3600 gledatelja

Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Bača, Kousa, Gajdoš, Stacha, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal

Poprad: Belányi – Kotvan, Brincko, Betker, Cardwell, Svedberg, J. Brejčák, D. Brejčák, Turan – Záborský, Bates, Bjalončík – Dmowski, Coulter, Peresunko – Šotek, Suchý, Mlynarovič – Kukuča, Jendek, Svitana

/konačni rezultat serije: 4:2, Nitra prošla u polufinale/