Liptáci izgubio prednost od tri pogotka, Ahl donio Trenčinu meč loptu – Správy RTVS

Trenčin je preokrenuo u trećoj dionici

U trećem susretu pretkola Tipos extraliga playoffa hokejaši Dukle Trenčín su na svom terenu svladali Nitru 3:2 i poveli u seriji 2:1. Trijumf je s dva pogotka na kraju odlučio švedski napadač Filip Ahl. Četvrti duel serije igra se u petak od 18.00 sati. ponovno na zimskom stadionu Pavel Demitra.

HK Dukla Trencin – HK Nitra 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Ciljevi: 40. Immo (Pietroniro), 54. Ahl (Petráš), 56. Ahl (Charbonneau) – 13. Buček (Gill, Cotton), 47. Lacka (Jackson). Suci: Orolin, Žák – Stanzel, Gegáň, isključenje: 3:7 za 2 min., plus 31. Starosta (Trenčín) 5 min+DKZ za faul koljeno, power play: 2:1, slabost: 0:0, 4119 gledateljima.

Trencin: LaCouvee – Pietroniro, Starosta, Kielb, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Nátny – Immo, Baláž, Petráš – Charbonneau, Conway, Ahl – Giľák, Sojčík, D. Hudec – Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Valent, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal
/stanje serije: 2:1/

Nitrani su u prvoj trećini imali više od igre i prvi pogodak dobili izvan aktivnosti. U 13. minuti Samuel Buček se oslobodio Rayena Petrovickog, gurnuo se od grede pred gol i pospremio Connora LaCouveeja – 0:1.

Dukla je potom preuzela inicijativu i izjednačila šest sekundi prije kraja druge trećine u power playu nakon teškog udarca Tora Imma. Trenčín je već igrao bez iskusnog Tomáša Staroste, koji je dobio kaznu od 5 minuta + DKZ zbog prekršaja koljenom nad Tomášom Pobežalom.

Jakub Lacka je u 47. minuti vratio Nitranov u vodstvo, ali tijesnu prednost nisu uspjeli zadržati. Ahl je s dva točna pogotka poveo domaće.

Dukla je na kraju osigurala pobjedu, gostima nije pomogao ni power play bez vratara. U petak Trenčani mogu odlučiti o prolasku u četvrtfinale.

Mikuláš ih je doma skupio sedam

Hokejaši HKM Zvolen pobijedili su u trećoj utakmici pretkola Tipos extraliga play offa na ledu HK 32 Liptovský Mikuláš 7:4, iako su nakon prve trećine gubili 0:3. U seriji koja se igra na tri pobjede vode 2:1 za utakmice. O prolasku u četvrtfinale mogu odlučiti već u petak (14. ožujka), kada je na rasporedu četvrti susret serije u Liptovský Mikulášu (18 sati).

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 4:7 (3:0, 0:4, 1:3)

Ciljevi: 9. Žilka (Sukeľ, Kriška), 9. Avcin (Hraško), 20. Ullman (Quince, Réway), 46. Ullman (Réway) – 22. M. Hults (Lukosevicius, Mudrák), 24. Šiška (Mudrák, C . Hults), 30. Csányi (Kolenič, Marcinek), 34. Kašlík (Sládok, Zuzin), 44. M. Hults (Hecl, Mudrák), 53. Marcinek (Hecl), 59. Marcinek (Csányi, Hain). Suci: Hronský, Štefik – Durmis, Frimmel, isključenja: 3:3 2 min., power plays: 1:0, slabost: 0:0, 1787 gledatelja.

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov – Ullman, Lalík, Mezovský, Thompson, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Kriška, J. Sukeľ – Nespala, Vankúš, T. Nauš

Izabran: Kupsky (21. Trenčany) – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – Kašlík, Fortin, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi – Kolenič, V. Fekiač, K. Gabor
/stanje serije: 1:2/

Lipták je dobro krenuo iu prvoj trećini izgradio prednost od tri pogotka. Jakub Žilka i Alexander Avcin pogodili su u roku od samo 30 sekundi. Gosti su odgovorili izmjenom vratara, Jakea Kupskog u 20. minuti zamijenio je Adam Trenčan.

Nakon prekida slika se potpuno promijenila, Zvolen je ubacio u više brzine i s četiri pogotka savršeno okrenuo rezultat. Mitchell Hults je u 44. minuti svojim drugim golom na utakmici povisio na 5:3 za HKM, s druge strane Erik Ullman je drugim točnim udarcem smanjio rezultat.

Biračko tijelo nije dalo odnijeti pobjedu, trijumf je s dva pogotka zapečatio Patrik Marcinek za konačnih 7:4.