Liga prvaka: Orbán na čelu Reala, ali Leipzigu to nije bilo dovoljno za prolaz

Mađarski reprezentativac Willi Orbán postigao je pogodak protiv Real Madrida, ali to nije bilo dovoljno RB Leipzigu za prolazak u Ligu prvaka nakon što su u uzvratnoj utakmici osmine finala odigrali 1:1. Zahvaljujući tome Real je stigao među osam najboljih s ukupnim omjerom 2-1. Nakon 3-1 uspjeha u gostima, branitelj naslova Manchester City je kod kuće istim rezultatom pobijedio danski FC København i tako lako stigao do četvrtfinala, piše MTI.

Orbánov pogodak nije bio dovoljan za prolaz dalje

Péter Gulácsi je startao na vratima, a Orbán na sredini obrane u momčadi Leipziga. Cijelo prvo poluvrijeme Leipzig je igrao aktivniji i opasniji nogomet, Belgijka Lois Openda imala je tri sjajne prilike, ali njezini udarci nisu pogađali vrata. Zahvaljujući dobroj obrani Leipziga, Real u prvom poluvremenu baš i nije imao neke šanse.

U drugom poluvremenu Realova ofenzivna igra već je bila opasnija, a to je i rezultiralo u 65. minuti, Vinícius Júnior je s 13 metara presjekao sjajnu loptu Judea Bellinghama u gol Gulácsija. U odgovoru Leipzig je odmah zakucao Real pred svoja vrata, a tri minute kasnije Orbán ga je sjajno glavom pospremio u mrežu i tako zadržao Nijemce u utakmici. Nakon toga nastavila se žestoka igra, obje su momčadi imale prilike, au 91. minuti španjolski napadač Leipziga Dani Olmo pogodio je gredu. Bila je to posljednja velika prilika za postizanje pogotka na utakmici. RB Leipzig se junački borio u dvije utakmice, ali na kraju nije mogao eliminirati Real Madrid.

Willi Orbán iz RB Leipziga i njegovi suigrači nakon utakmice osmine finala Lige prvaka protiv Real Madrida 7. ožujka 2024. - Foto: Violeta Santos Moura / Reuters

Willi Orbán iz RB Leipziga i njegovi suigrači nakon utakmice osmine finala Lige prvaka protiv Real Madrida 7. ožujka 2024. – Foto: Violeta Santos Moura / Reuters

Prema Gracenoteu koji se bavi statistikom, Willi Orbán drugi je mađarski igrač koji je zabio gol protiv Real Madrida u utakmici Lige prvaka. Prvi je to uspio mlađi Albert Flórián u studenom 1995. kada je Ferencváros kod kuće s Realom remizirao 1:1. Reprezentativni branič zabio je na stadionu Santiago Bernabéu kao Mađar nakon gotovo 14 godina, a posljednji je put zabio Krisztiánu Vadóczu kod Reala 2. svibnja 2010. u bojama Osasune u porazu 3-2 u utakmica španjolske lige.

City je lako pobijedio

U Manchesteru je branitelj naslova City praktički za devet minuta odlučio prolazak dalje: momčad Josepa Guardiole za manje od deset minuta došla je do dva pogotka prednosti golovima Manuela Akanjija i Juliana Álvareza. Iako je København mogao poboljšati prije tridesete minute, City je mogao otići na odmor znajući da će proći dalje, Erling Haaland je u nadoknadi promijenio rezultat na 3-1. Nakon preokreta više nije bilo pogodaka, pa je momčad Manchestera s dvostrukim uspjehom prošla dalje.