Kézi-BL: Veszprém je ponovno pobijedio Szeged

Kao i prošle godine, dvije mađarske momčadi susrele su se i ove godine u muškoj rukometnoj Ligi prvaka. Mogli su i Szeged i Veszprém učiniti nešto da do ovog dvoboja ne dođe, no Szeged je kod kuće izgubio od Kiela, a Veszprém od Magdeburga, pa su se opet sastali za plasman među osam najboljih.

Prije godinu dana Szeged je cijelo vrijeme imao podređenu ulogu, a ozbiljno Ni sadašnji susret nije počeo lako jer je već u sedmoj minuti Krisztián Kárpáti morao tražiti time-out jer je njegova momčad gubila 6-1. Corrales je dobro branio, domaći su bili nemoćni protiv brzih naleta. Veszprém je dugo mogao zadržati ovih pet pogodaka, bilo je 16-11, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 17-20.

I drugo poluvrijeme počelo je Szegedovom dolinom valova, kod 19-25 trener Szegeda ponovno je morao tražiti vrijeme. Imsgaardovim obranama sredinom poluvremena činilo se da će Szeged uspjeti zatvoriti završnicu utakmice, ali nije tako, jer je i Corrales na drugoj strani pokazao bravure, španjolski vratar bio je najbolji na terenu.

Osam minuta prije kraja, pri vodstvu Veszpréma 32-26, Kárpáti je treći put zatražio time-out kako bi imao ikakve šanse za uzvrat. Međutim, sustizanje nije bilo uspješno i njegova momčad izgubila je 37-30. Još u posljednjoj sekundi gostujući tim je postigao pogodak, a dalje je samo formalnost.

Pobjednik mađarskog dvoboja sastat će se s danskim Aalborgom, pobjednik će se plasirati na final four u Kölnu.

“Znali smo da će Veszprém krenuti u utakmicu u visokom ritmu, spremali smo se organizirati preslagivanje. Psihički se nismo mogli sabrati, ali također morate shvatiti da je Veszprém jedna od najboljih momčadi na svijetu,” ocijenio je trener Szegeda Krisztián Kárpáti.