Jaqueline Cristian, senzacionalna pobjeda u drugom kolu WTA Madrid – Set pobijedila 6-0 protiv Grand Slam prvakinje

Jaqueline Cristian plasirala se u treće kolo WTA turnira u Madridu svladavši Barboru Krejčikovu u tri seta rezultatom 2-6, 6-0, 6-2.

Jaqueline CristianFoto: Nezavisna foto agencija / Alamy / Alamy / Profimedia

Jaqueline Cristian, pobjeda u dvoboju s Barborom Krejcikovom u Madridu

Jaqueline Cristian senzacionalno se plasirala u treće kolo WTA turnira u Madridu.

Igračica koja zauzima 73. mjesto na svjetskoj ljestvici pobijedila je Barboru Krejčikovu (27 WTA, prvakinja 2021. na Roland Garrosu) u tri seta, nakon meča koji je trajao dva sata i 7 minuta.

Nakon prvog seta izgubljenog rezultatom 6-2, Jaqueline Cristian vratila se u meč i uspjela senzacionalno izboriti drugi set koji je dobila sa 6-0.

Uslijedila je odluka u kojoj je naša igračica napravila tri breaka i na kraju slavila sa 6-2.

Jaqueline Cristian će u trećem kolu igrati protiv pobjednice dvoboja Danielle Collins (15 WTA) i Olge Danilović (122 WTA).

Za nastup u trećem kolu Jaqueline će dobiti ček u vrijednosti od 51.665 eura i 65 bodova na WTA ljestvici pojedinačno.

Mutua Madrid Open je turnir u kategoriji WTA 1000 koji se održava od 22. travnja do 5. svibnja. Igra se na zemljanoj podlozi, a naslov prvakinje je Aryna Sabalenka. Turnir ima ukupni nagradni fond od €7,877,020.