I Košice i Spišská Nová Ves u potpunosti su iskoristile svoje domaće okruženje

Slovan je uspio dramatizirati utakmicu

Hokejaši HC Košice pobijedili su u 2. susretu četvrtfinala doigravanja Tipos extralige HC Slovan Bratislava 5:4. Povećali su vodstvo na 2-0 u seriji od četiri dobivene utakmice. Treći dvoboj na rasporedu je u petak, 22. ožujka u Bratislavi.

Otvaranje je pripalo domaćim igračima koji su aktivno ušli u susret i nakon nekoliko prilika poveli u 10. minuti. Pollock je završio solo prodor na Deylovo dodavanje, Breton je potom iskoristio rupu u gostujućoj obrani i od 14. minute stajalo je 3-0 kada je Pollock namjestio Jääskeläinenu.

HC Košice – HC Slovan Bratislava 5:4 (3:2, 2:0, 0:2)

Golovi: 10. Pollock (Deyl, Jääskeläinen), 11. Breton (Chovan, Šedivý), 14. Jääskeläinen (Pollock, Bartánus), 29. Jääskeläinen (Mikúš), 31. Šimun (Deyl, Jokeľ) – 18. Mahbod, 20. Findlay (Ranford, Mahbod), 58. Fominych (Ranford, Golian), 60. Ranford (Pecararo). Suci: T. Orolin, Žák – Stanzel, Gegáň, isključenje: 8:9 2 min., dodatak Mahbod (Slovak) 10 min. OT + DKZ za nestandardne ponašanje, prednosti: 1:2, slabosti: 0:0, 6287 gledatelja.

Košice: Riečický – Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Šedivý, Dravecký, Beluško – Bartánus, Berger, Chovan – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Fejes – Jokeľ, Havrila, Šimun

Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Findlay, Poirier – Ranford, Mahbod, Takač – Török, Preisinger, Lukošik – Fominych, Šille, Kukumberg – Dudáš
/stanje serije: 2:0/

Ipak, Slavenaši su se pribrali i prije prvog odmora smanjili na 2:3. Mahbod je prvi put nakon bijega pobijedio Riečickog, a Findlay je iskoristio power play dva igrača iz blizine.

Druga trećina započela je obrambenom pažnjom obje strane i čekanjem pogreške suparnika. Dobili su to “čeličari”, kada je Jääskeläinen udarcem s veće udaljenosti iznenadio Godlu, a nedugo potom Šimun je završio ofenzivnu akciju – 5:2.

Domaći su se u trećoj trećini fokusirali na aktivnu obranu, dugo nisu puštali Slovaniste u opasne situacije. Za goste je golom na power playu smanjio Fominy koji je u 58. minuti svladao Riečickog, a Ranford je šest sekundi prije kraja dao konačan oblik rezultata. Košice su svladale Slovan u šestom međusobnom susretu u sezoni koja je u tijeku.

Spiesi su pogodili 91 sekundu prije kraja

I u drugom susretu četvrtfinalne serije pobijedili su hokejaši HK Spišská Nová Ves, koji su u utorak svladali igrače HC ’05 Banská Bystrica rezultatom 4:2. Trijumf su odlučili u posljednjoj 91 sekundi, u kojoj su postigli tri gola. Za dvojicu se pobrinuo Anthony Nellis.

Banská Bystrica je povela kod Spiša u 10. minuti. Alex Výhonský prevagnuo je u igri snage. Juraj Majdan zaslužan je za izjednačenje gotovo točno sredinom utakmice. No, domaći su svoju nedisciplinu platili i po drugi put brojčano zaostali.

Za to se pobrinuo Marcus Vela u 44. minuti, kada je Róbert Džugan bio na klupi za šesnaesterce kao i kod prvog gola. Ipak, pred prepunim gledalištem igrači su napravili jak pritisak, što su iskoristili i preokrenuli dvoboj u svoju korist.

HK Spišská Nová Ves – HC ’05 Banská Bystrica 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Golovi: 30. Majdan (Bakoš, Kerbashian), 59. Nellis (Burgess, Archambault), 60. Vandas (Myklucha, Ališauskas), 60. Nellis (Burgess) – 10. Výhonský (Bačik, Nielsen), 44. Vela (Langkow) , Turnbull). Suci: Štefik, Jobbágy – Pribula, Bogdaň, isključenja: 3:6 za 2 minute, snaga: 0:2, slabost: 0:0, 2793 gledatelja.

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romanák, Merežko, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan

Banská Bystrica: Krošelj – Luža, Bačik, Nielsen, Hora, D. Stránský, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Macek – Výhonský, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, Faith – Žabka, Pavúk, Štrauch

Najprije je Nellis u power playu izjednačio na 2:2 preciznim udarcem u gornji kut, a 33 sekunde prije sirene Michael Vandas nakon odbijene lopte zabio je za pobjedu. Nellis je potom četiri sekunde prije kraja zabio u prazna vrata. Treća utakmica igra se u petak, 22. ožujka u Banskoj Bystrici