I Gulácsi i Orbán bili su starteri u pobjedi svoje momčadi nokautom

15. ožujka 2024. – 23:23

Nogometaši RB Leipziga tijekom utakmice njemačke lige protiv 1. FC Kölna 15. ožujka 2024. – Foto: Federico Gambarini/dpa/AFP

RB Leipzig je s Péterom Gulácsijem i Willijem Orbánom u petak navečer u uvodnoj utakmici 26. kola njemačkog nogometnog prvenstva slavio odlučujuću pobjedu 5-1 kod Kölna koji se bori protiv ispadanja. Oba igrača mađarske reprezentacije igrala su tijekom cijele utakmice, piše MTI.

Leipzig je poveo u 15. minuti golom Xavija Simonsa, ali je tri minute kasnije izjednačio napadač Kölna Adamján Szárgisz. U drugom poluvremenu gostujuća momčad je krenula, Loïs Openda je zabio u 63. i 67. minuti, a Amadou Haidara golom u 70. minuti odlučio je utakmicu. Peti pogodak Leipziga postigao je rezervist Yussuf Poulsen u 82. minuti.

Leipzig je ostvario treću uzastopnu pobjedu, dok Köln u Bundesligi nema pobjedu već sedam kola. Gulácsijeva i Orbánova momčad trenutno je 4. u ligi sa 49 bodova, Köln je sa 18 bodova na 16. mjestu ljestvice.