Fehérváry bi mogao pojačati i slovačku reprezentaciju: Washington je na jedan poraz od ispadanja iz doigravanja

Slovački hokejaš Martin Fehérváry je u subotu navečer upisao asistenciju za Washington Capitalse u trećoj utakmici 1. kola prekooceanskog doigravanja NHL lige. Njegov tim nije bio dovoljan da svlada New York Rangerse u regularnom dijelu sezone 1:3 i već gubi 0:3 u utakmicama. U sljedećem susretu Vancouver je slavio 2:1 na ledu Nashvillea i istim omjerom vodi u seriji.

Dva boda za Rangerse upisao je Vincent Trocheck pogotkom i asistencijom. U 9. minuti Barclay Goodrow postigao je pobjednički pogodak. Svojoj momčadi u pobjedi je značajno pomogao vratar Igor Šestorkin, koji je ostvario 96,6 posto uspješnosti obrana, jer je blokirao 28 šuteva. Poslao je i jednu od njih Fehérváry, koji je asistirao Johnu Carlsonu za prvi pogodak utakmice u 6. minuti. Uz to, slovački je branič imao i četiri pogotka te je u prvom obrambenom paru s Carlsonom na ledu proveo 21:58 minuta.

Vancouver je postigao oba svoja gola u power playu, iskoristivši dvije od pet utakmica u broju. Pobjednik od 2:0 pao je u 25. minuti s palice Brocka Boesera koji je kaznio isključenje domaćeg kapetana Romana Josija. U trijumfu Vancouvera pomogao je i vratar Casey DeSmith s 29 obrana i 96,7 posto uspješnosti.