Emma Răducanu, eliminirana u trećem kolu Indian Wellsa od bivše svjetske liderice

Emma Răducanu zaustavljena je u trećem kolu natjecanja kategorije “WTA 1000” u Indian Wellsu. Britanka je poražena u dva seta od Aryne Sabalenke rezultatom 6-4, 7-5.

Emma RaducanuFoto: Ella Ling / Uredništvo Shutterstocka / Profimedia

Emma Răducanu, poražena od Aryne Sabalenke u Indian Wellsu 2024

Stigavši ​​u glavni ždrijeb zahvaljujući wildcardu, Emma Răducanu kvalificirala se u treće kolo nakon odustajanja od Dayane Yastremske.

No, uslijedio je dvoboj s Arynom Sabalenkom, drugom favoritkinjom natjecanja, koja je odlučila sudbinu susreta nakon sat i 37 minuta.

Pobjednik Australian Opena kategorički je dominirao u prvom setu, ali je u drugom činu Răducanu bio blizu tiebreaka.

Nakon tri propuštene meč-lopte bivši svjetski lider plasirao se u sljedeći krug.

U osmini finala Aryna Sabalenka sastat će se s pobjednicom Ukrajinke Eline Svitoline (17 WTA) i Amerikanke Emme Navarro (23 WTA).

BNP Paribas Open je turnir u kategoriji WTA 1000 koji se održava od 6. do 17. ožujka. Igra se na tvrdoj podlozi i ima ukupni nagradni fond od 8.995.555 dolara. Titularna prvakinja je Elena Rybakina.