Carlos Sainz osvojio Veliku nagradu Australije: Verstappen nije završio

Veliku nagradu Australije u Formuli 1 osvojio je Carlos Sainz u Ferrariju, a slijedio ga je njegov momčadski kolega Charles Leclerc. Lando Norris završio je na trećem mjestu s Mclarenom. Verstappen nije završio utrku.

Veliku nagradu Australije na stazi u Melbourneu osvojio je Carlos Sainz s Ferrarijem, a pratio ga je partner Charles Leclerc. Tako se Ferrari usuđuje napraviti duplo iz Australije. To je Ferrarijev prvi dvostruki dvostruki dvoboj od prve dvije godine od VN Bahreina prije dvije godine. Španjolac je posljednji put slavio u Singapuru prošle godine i jedini je uspio prekinuti pobjednički niz dominantnog Maxa Verstappena, što mu je, dosad jedinom, uspjelo i sada.

Nevjerojatan nastup i za Sainza jer je prije 16 dana operirao slijepo crijevo i nije se znalo hoće li Španjolac izdržati trkaći vikend. Čak je i sam priznao da se još uvijek ne osjeća dobro.

Verstappen je odustao u petom krugu utrke kada mu se počeo dimiti desni stražnji kotač. Krive su bile kočnice. Nakon toga je odmah morao u boks. Bio je to prvi Verstappenov izlazak u dvije godine, i to na istoj stazi. Za to vrijeme imao je niz od 43 utrke bez povlačenja.

McLareni su zatim slijedili iza oba Ferrarija. Oscar Piastri u 28. krugu treća pozicija do momčadskog kolege Landa Norrisa, koji je pokušao sustići Ferrari sa svježim gumama, ali je uspio reagirati i obraniti se. Zbog toga je Britanac završio na trećem mjestu.

Oba Mercedesa imala su katastrofalnu utrku. U 17. krugu Lewis Hamilton je odustao zbog kvara pogonskog agregata, au posljednjem krugu njegov timski kolega George Russell, koji se s Fernandom Alonsom u Aston Martinu borio za šesto mjesto, doživio je nesreću. Russell je zakočio na prilazu da bi skrenuo šest i zabio se u zid.

U prvenstvenim bodovima Leclerc se nakon ovog vikenda znatno približio Verstappenu. Nizozemac ima 51 bod, a Leclerc trenutno ima 47 bodova. Sljedeća utrka je za dva tjedna u Suzuki u Japanu.