ATP Madrid: Kvalifikacije za drugi krug najboljeg igrača do 18 godina – Današnji rezultati

Joao Fonseca istaknuo se u Bukureštu, kada je imao vrlo dobar nastup na ATP turniru Țiriac Open. Mladi je Brazilac u prvom kolu ATP Madrida nadigrao Amerikanca Alexa Michelsena (70. ATP) rezultatom 4-6, 6-0, 6-2.

João FonsecaFoto: Marcello Zambrana / AP / Profimedia

Alex Michelsen, kojeg je Joao Fonseca eliminirao u prvom kolu ATP Madrida

Sa samo 17 godina, Fonseca je dobio wild card i nije razočarao u prvoj rundi na Caja Magici.

242. na svjetskoj ljestvici, Brazilac je izgubio prvi set od dvije godine starijeg igrača Alexa Michelsea.

Joao Fonseca potom je uspio odigrati savršen set, pobijedio je s nulom, a meč je otišao u produžetke.

U odlučujućoj utakmici, Michelsen je dobio samo dvije utakmice, a najbolji igrač do 18 godina u krugu je osigurao pobjedu nakon dva sata i tri minute.

U drugom kolu Joao Fonseca mora proći vrlo važan ispit, ispred Britanca Camerona Norrieja (30 ATP).

Mutua Madrid Open održat će se od 25. travnja do 5. svibnja i dio je kategorije ATP Masters 1000. Nudi ukupne nagrade od 7.877.020 eura, a najveći prvak je Španjolac Carlos Alcaraz (2022., 2023.).

U nedostatku Novaka Đokovića, glavni favorit u Madridu bit će Jannik Sinner (prvi put na Mastersu). Osvoji li turnir u Španjolskoj, Talijan će se približiti Srbinu na ATP ljestvici, a krug na vrhu hijerarhije mogao bi se odigrati u Rimu.