Al-Hilal je propustio finale azijske Lige prvaka

Lideri postavljeni u Saudijskoj Arabiji, Al-Hilal propustili su kvalifikacije za finale azijske Lige prvaka u utorak, iako su dobili drugu utakmicu polufinala protiv Al-Aina rezultatom 2-1.

Igrači Al-HilalaFoto: Manu Fernandez / AP / Profimedia

Al-Hilal – Al-Ain 2-1 (u 2-4. kolu), u polufinalu azijske Lige prvaka

Za Al-Hilal je presudio rezultat prve utakmice polufinala azijske Lige prvaka, kada je Ai-Ain iz Ujedinjenih Arapskih Emirata slavio 4-2.

S Bonom, Milinković-Savićem, Michaelom ili Malcomom u početnoj formuli, Saudijci su nakon samo četiri minute otvorili gol preko Rubena Nevesa, udarcem s 11 metara.

Al-Ain je izjednačio nakon samo sedam minuta preko Erika, a Al-Hilal je ponovno poveo početkom drugog poluvremena golom Al Dawsarija.

Jasan lider i gotovo siguran prvak u Saudijskoj Arabiji ove sezone, momčad koju vodi Jorge Jesus nije uspjela zabiti još jednom i poslati utakmicu u produžetke.

S Argentincem Hernanom Crespom na klupi ove sezone, Al-Ain po četvrti put dolazi do finala azijske Lige prvaka, a osvojio ga je jednom, 2003. godine.

S druge strane, Al-Hilal u svom rekordu ima četiri trofeja Lige prvaka, posljednji je osvojio 2021., ali je i izgubio pet finala.

U završnom činu natjecanja Al-Ain će se sastati s pobjednikom Ulsana HD-a i Yokohama Marinosa.