Žestoka tučnjava navijača pridonosi ružnoj sceni na finalu Lige nacija između USMNT-a i Meksika

Brutalna tučnjava izbila je u nedjelju na tribinama u posljednjim trenucima pobjede Sjedinjenih Država nad Meksikom od 2-0 u finalu CONCACAF Lige nacija.

Na snimci koja je kružila društvenim medijima, navijač odjeven u američku opremu viđen je kako skače na tribinama stadiona AT&T u Arlingtonu u Teksasu, prije nego što ga je drugi navijač udario, a zatim su se drugi uključili.

Krhotine su poletjele kratko vrijeme kasnije, a tekućine su bačene u smjeru svađalica, dok je dotični američki navijač pao unatrag u metežu.

Na snimci društvenih medija moglo se vidjeti kako se djelatnik osiguranja probija prema kaosu.

Tučnjava nije bila jedina kontroverza navijača na utakmici.

Službenici su dvaput prekinuli utakmicu nakon homofobnih povika koje su promeksički navijači upućivali američkom vrataru Mattu Turneru.

Utakmica je isprva prekinuta u 88. minuti jer su se čuli homofobni povici kada bi Turner dotaknuo loptu, .

Iako je igra nastavljena nekoliko minuta kasnije, skandiranja su se ponovno pojačala, što je dovelo do druge stanke.

u opširnoj izjavi nakon utakmice.

“Concacaf osuđuje diskriminatorno skandiranje u posljednjim minutama finala Lige nacija između muških reprezentacija Meksika i Sjedinjenih Država”, počelo je priopćenje.

“Sigurnosno osoblje na stadionu identificiralo je i izbacilo značajan broj navijača, a sudac i službeno osoblje utakmice aktivirali su FIFA-in protokol… Izuzetno je razočaravajuće što je ovo pitanje i dalje problem na nekim utakmicama.

“… Nastavit ćemo pozivati ​​navijače da pozitivno bodre svoje momčadi i s poštovanjem prema protivnici i svim sudionicima u igri.”

Sličan incident dogodio se i na prošlogodišnjem obračunu dviju momčadi u Las Vegasu.

Nedjeljna pobjeda označila je treću uzastopnu pobjedu SAD-a u finalu.

Zvijezde USMNT-a Tyler Adams i Gio Reyna zabili su golove za SAD, a Adams je otvorio gol u 45. minuti daleko izvan šesnaesterca što je poslalo stadion u ludilo.

Reyna je dodao gol u 63. minuti, kasnije je osvojio titulu najboljeg igrača turnira, dok je Turner drugu godinu zaredom proglašen najboljim vratarom.