Zastoj na Etihadu ostavlja Liverpool na vrhu Premier lige

Manchester City i Arsenal odigrali su neriješeno bez golova na Etihadu u nedjelju kako bi Liverpool završio na vrhu Premier lige za vikend.

Nakon što su se momci Jurgena Kloppa vratili i pobijedili Brighton ranije u nedjelju, pozornost je usmjerena na stadion Etihad za finalni susret lige između bilo koje od tri momčadi koje se bore za slavu.

No, visokoprofilni okršaj bio je daleko ispod pompe prije utakmice jer su momčadi Pepa Guardiole držali bivši trener Cityja Mikel Arteta i njegova voljna momčad Arsenal u lukavom remiju 0-0.

Hoće li ovo dokazivati ​​važan bod za obje strane ili propuštenu priliku, ostaje za vidjeti, s Liverpoolom koji je sada na vrhu sa 67 bodova ispred Arsenala sa 65 i Cityja sa 64.

Sigurno će biti mnogo preokreta u posljednjih devet mečeva, ali nedjeljni susret na stadionu Etihad bio je lišen takvih uzbuđenja.

Gabriel Jesus imao je najbolju priliku za Arsenal u jednoličnom prvom poluvremenu u kojem su domaći uglavnom dominirali bez stvaranja prilika.

Sudac Anthony Taylor dao je malo u pogledu kartona i kartona tijekom utakmice koja je išla prema remiju, prekinuvši niz Gunnersa od osam poraza u svim natjecanjima na Etihadu.

Guardiola je napravio dvije promjene u svojoj početnoj postavi jer su Kevin De Bruyne i Nathan Ake ušli umjesto Jeremyja Dokua i ozlijeđenog Kylea Walkera, s jedinom izmjenom kod Arsenala kada je Jesus zamijenio Leandra Trossarda.

Bivši napadač Cityja imao je prvu značajniju priliku u napetom poslijepodnevu, dočekavši ubačaj Bena Whitea s desne strane dodirom i tijesnim udarcem. Arteta se frustrirano pljesne po bedrima.

ČITAJ VIŠE:

Ali City je bio smješten na gostujućoj polovici prije i nakon tog udarca upozorenja u sedmoj minuti, iako njihovo strpljivo ispitivanje i posjed nisu uspjeli pretočiti u jasne prilike.

Ake je imao jedini pokušaj domaćina u prvom poluvremenu – pokušaj ramenom iz neposredne blizine ravno u Davida Rayu iz kuta – i bio je prisiljen napustiti s očitom ozljedom lista u 26. minuti.

Rico Lewis ga je zamijenio nedugo nakon što se Kai Havertz rastegnuo u susretu s loptom u sukobu sa Stefanom Ortegom, a Cityjev obrambeni potez umalo je kažnjen od strane Topnika pet minuta kasnije.

Dobra igra s desne strane završila je dubokim centaršutom Jakubu Kiwioru, koji je vratio loptu da bi Jesus izbacio loptu u prostor i pogodio nisko pored Orteginog gola.

City je odgovorio s nekoliko poluprilika, ali nije mogao ozbiljno testirati momčad Arsenala koja je imala sreću da je otišla na poluvrijeme bez ijednog žutog kartona.

Mateo Kovačić pogodio je 20 jardi unutar dvije minute nakon nastavka dok je Arsenal počeo biti jednako ljut zbog nedostatka žutih kartona i prekršaja kao i domaćini.

Navijači Cityja ismijali su Artetinu gestikulaciju u tehničkom prostoru, koji su zadržali dah kada je Bukayo Saka došao iza leđa i ubacio nisku loptu preko gola koja je upravo izbjegla Jesusa na daljoj vratnici.

Manuel Akanji je pametno poremetio kretanje napadača inače bi mogao biti prvi.

Ironično navijanje bilo je u 67. minuti kada je Jesus nakon izbačene lopte dobio prvi žuti karton dana.

Ali bivši čovjek Cityja dobio je pljesak nekih domaćih navijača kada je skinut među nizom promjena koje su napravila oba menadžera.

Zvijezda Arsenala Saka još je jedna zamijenjena, oprezno je otišao nedugo nakon što ga je De Bruyne uhvatio, ali ne i kaznio.

Raya je dobio žuti karton zbog gubljenja vremena jer mu je Taylor išao u džep tek drugi put, prije nego što su obje strane protraćile šanse za pobjedu.

Prvo je Erling Haaland samo propustio udariti nožnim prstom na loptu u kaznenom prostoru, a onda je zamjena Trossard stao iza kako bi testirao Ortegu kada je trebao čistiji udarac ili dodavanje Gabrielu Martinelliju.

Haalandu je kasno pružena pomoć i vidio je da su zanemarene nade za jedanaesterac, a pet minuta sudačke nadoknade nije uspjelo.