Winterhawksi preživjeli kasni nalet Blazersa, pobijedili 6-4

Portland Winterhawksi zamalo su poveli 4-0 u gostima s košmarnim prvih 10 minuta 3. trećine, ali su preživjeli noć bez vratara Jana Špunara i pobijedili Kamloops Blazerse 6-4 u gostima. Vraćaju ukupno 1. mjesto u Zapadnoj konferenciji Zapadne hokejaške lige…za sada.

Portland je vodio 4-0 zabivši 2 gola u 16 sekundi, no 8 sekundi nakon drugog gola Špunar je iza centralnog leda dao gol Blakeu Swetlikoffu. To je zadržalo Kamloopsa u igri iz koje su bili u opasnosti da ispadnu, a onda su stvarno upali u to početkom 3., kada su Blazersi imali vlastiti niz od 2 gola u 16 sekundi, oba u igri snage, oba u prvoj minuti, oba pomalo dvojbena sa strane Špunara. Na osiguravajući pogodak Hudsona Darbyja odgovorili su jednim svojim, također sumnjivim od strane Špunara, ali Portland je uspio ubiti posljednjih 4:29 i zabio prazan gol za pobjedu.

Portland je dobio utakmicu manje koju je imao nad Prince George Cougars, i preskočio PG na prvo mjesto u konferenciji za bod. Ali Cougars će dobiti dodatnu utakmicu u petak, tako da bi vodstvo Portlanda moglo biti kratkotrajno. Sada imaju 4 boda ispred Everett Silvertips na vrhu američke divizije, s 2 utakmice manje, ali Everett će također dobiti dodatnu utakmicu odigranu u petak.

Portland vodi 2+ 0:00

Predigra: Winterhawksi su i dalje u situacijama koje moraju pobijediti u regularnoj sezoni. Kamloopsova sezona je pri kraju, ali su u posljednje vrijeme bili u pristojnom nizu i imali su priliku izaći iz ukupnog poretka. Kamloops je otišao s rezervnim golmanom Jessejem Sancheom, koji je izdržao samo jedan period protiv Winterhawksa 15. siječnja.

1. razdoblje: Blazersi su igrali dobro na mjestima, no Portland je napravio serije na početku i na kraju trećine, a Kyle Chyzowski je zabio 19 sekundi do kraja za 2-0 Portlanda, što je bio fer rezultat.

2. razdoblje: Portland je imao još dominantnije razdoblje, barem prvih 15 minuta. Ali Swetlikoffov pogodak iza crvene crte zadržao je Blazerse na rubovima pri rezultatu 4-1, završivši divlji niz od 2 pogotka Portlanda i pogotka Kamloopsa u 24 sekunde.

3. period: A onda su se Blazersi stvarno vratili s dva u prvoj minuti. I dugo su imali Winterhawke na začelju. Pogodak Hudsona Darbyja dao je Portlandu malo prostora za disanje pri rezultatu 5-3, ali je 16-godišnji Tommy Lafreniere vratio 4:30 do kraja. To je ipak bio njihov posljednji dah.

Najbolji protiv najboljih: Iako malo nesigurno u 3., morate dati prednost Portlandovim najboljim igračima. s najboljom trojicom Natea Danielsona, Gabea Klassena i Jamesa Stefana koji skupljaju bodove i kombiniraju za 21 šut na gol, pomažući Portlandu u prednosti od 58-27 šuteva.

Dubina naspram dubine: Darby je imao veliki cilj; Lafreniere je odgovorio, ali dajete malu prednost Portlandu.

Pobjednik posebnih timova: Dva pogotka power playa za početak 3. vratila su Kamloopsa u igru. Dobili su ček iako je Portland zabio u svojoj jedinoj igri snage.

Najbolji tim je pobijedio?: Da, ne uvjerljivo.

Ozljede/suspenzije: Dylan Ernst bio je dobar na golu nakon što je u 2. ušao u igru ​​kao olakšanje. Ali onda se ozlijedio rastežući se za ono što se ispostavilo da je Gabe Klassen odustao od pogotka koji je postigao na video-pregledu, a početni se vratar Sanche morao vratiti. Kamloops je također imao veterana obranu Ryana Michaela i napadača Kaia Matthewa koji su napustili led tijekom utakmice.

10 najboljih Stat linija
Kyle Chyzowski POR 1 gol, 1 asistencija On je bio izbor zgrade, što ću podržati bez puno povjerenja. Bila je to igra u kojoj se najbolje može naći oko šest igrača.
Jordan Keller KAM 2 gola Niz od 5 poena. Dva pogotka koja je zapravo zabio bila su prilično slaba od strane Jana Špunara, ali inače je napravio dosta u napadu, predvodio je Kamloopsa s 4 udarca i stvorio dosta prilika inače.
Nate Danielson POR 1 gol, 2 asistencije Igra gore-dole, posebno u obrani u 3., za igrače u prvoj liniji Portlanda, ali oni su skupili bodove i preuzeli veliki dio zasluga za razliku od 31 udarca.
Dylan Ernst KAM 28 obrana-29 udaraca Držao je Blazerse u njemu dok se nije ozlijedio.
James Stefan POR 2 gola Niz od 3 boda.
Gabe Klassen POR 2 asistencije 98 bodova, tako da bi u subotu mogao doći do 100. I dalje 5. u bodovanju.
Blake Swetlikoff KAM 1 gol, 3 asistencije Nije imao veliki učinak unatoč 4 boda.
Hudson Darby POR 1 gol Počinje dobivati ​​smisao za postizanje velikih golova.
Marek Alscher POR 1 asistencija
Josh Mori POR
Ostali uglednici Stat linija
Josh Zakreski POR 1 asistencija Niz od 3 poena. Blizu prvih 10.
Ryan Michael KAM Niz od 4 poena prekinut. Povrijeđen usred utakmice i nije se vratio.
Emmitt Finnie KAM 1 asistencija Niz od 4 poena.
Luca Cagnoni POR Niz od 5 bodova prekinut.
Jesse Sanche KAM 24 obrane-28 udaraca Drugu utakmicu zaredom mučio se protiv Portlanda, a onda se morao vratiti kada se Ernst ozlijedio.
Ashton Ferster KAM Niz od 4 poena prekinut.
Jan Špunar POR 23 obrane-27 udaraca Sva četiri gola bila su upitna, dva vrlo upitna, jedan jako loš. Njegova najgora utakmica sezone, morali biste pomisliti. Mučio se u posljednje vrijeme nakon zvjezdanog starta i nastavka tog zvjezdanog starta nakon povratka od ozljede.
Winterhawks Sakoi
Snimiti 42-15-2-1 (.725) 20-35-3-3 (.377)
Bodovano/dopušteno (razlika) 286-181 (+105) 168-253 (-85)
Golovi/igra 4.8 2.8
Dozvoljeni golovi/igra 3.0 4.1
Moćna igra 27,4% 20,8%
Penal kill 80,3% 73,4%
Power igra za/igru 4.1 3.5
Moć igra protiv/igra 4.0 3.1
Nadmašivanje protivnika 52-7-1 28-33 (prikaz, ostalo).
Nakon 1 perioda 39-11-10 12-29-20
Nakon 2 perioda 37-17-6 17-34-10
Rezultat, zadnjih 10 utakmica 47-28 (+19) 25-39 (-14)
Rezultat, zadnjih 20 utakmica 93-48 (+45) 65-72 (-7)

Portland Winterhawks

Unatoč 58 udaraca, nakon te 3. četvrtine neće se s radošću osvrtati na ovu utakmicu. Briga broj jedan mora biti Jan Špunar.