Bucksov Bobby Portis Jr. izbačen protiv Pacersa nakon ružnih svađa

Već su izgubili dvije svoje zvijezde, napadač Bucksa Bobby Portis Jr. izbačen je nakon poraza u četvrtoj utakmici, 126-113, od Pacersa u prvoj četvrtini u nedjelju.

Portis je to pomiješao s Andrewom Nembhardom ispod koša nakon zvižduka i to je dovelo do toga da su se njih dvojica međusobno gurali prije nego su razdvojeni tijekom serije prvog kola Istočne konferencije u Gainbridge Fieldhouseu.

Njih su se dvojica spetljali i tada se činilo da je Nembhard možda prvi gurnuo Portisa, što je dovelo do uzvratnog udarca i udarca Portisa u Nembhardovu glavu s 5:01 do kraja prve četvrtine.

Bucksi su gubili 17-16 u odnosu na Pacerse u vrijeme incidenta.

Prva četvrtina završila je s izjednačenim rezultatom Milwaukeeja i Indiane na 33.

Portis je do kraja noći poslan u svlačionicu jer je Nembharda udario iznad vrata, dok je Nembhard dobio samo jednu tehničku.

Portis je odigrao svih sedam minuta prije nego što je izbačen i postigao je četiri poena uz šut 2-za-4.

“To nas je očito povrijedilo, nema sumnje u to”, rekao je nakon utakmice glavni trener Bucksa Doc Rivers. “Voljeli bismo da je ostao vani. Ali stvarno ne komentiram, jer nisam gledao predstavu. … Bio je to težak prekid za nas.”

Imao je prosjek od 15,3 poena, 13,3 skokova i 1,0 asistencija po utakmici tijekom dosadašnjeg niza doigravanja Bucksa.

Nakon svađe mogli su se čuti navijači Pacersa kako skandiraju “Bobby sucks”.

Gubitak Portisa nije bio ono što je Bucksima – koji su zaostajali u seriji 2-1 – trebalo, jer su već bili hendikepirani zbog izostanaka Giannisa Antetokounmpa i Damiana Lillarda, koji su obojica bili izvan stroja zbog ozljeda.

Lillard, koji je u prvom krugu doigravanja imao prosjek od 32,3 poena, 5,3 asistencije, 3,7 skokova i 1,3 ukradene lopte, nosio se s Ahilovim problemom.

Antetokounmpo je izvan terena otkako je 9. travnja istegnuo lijevo list.

Glavni trener Doc Rivers nije isključio povratak superzvijezde Bucksa kasnije u seriji.

“Mislim da postoji šansa da igra u ovoj seriji, zaista imam”, rekao je Rivers, .