Verona-Milan, trio Rossoneri: golovi, rezultat i poredak

Milan ne griješi, pobjeđuje 3-1 u Veroni kod Hellasa i ostavlja Juventus na ljestvici, odvodeći ga na 62 boda na drugom mjestu +3 na Bianconerima nakon 29. kola Serie A.

Piolijevoj momčadi dovoljan je samo jedan pogodak u prvom, jedan na početku drugog i jedan na kraju susreta s Theom Hernandezom, Pulisićem i Chukwuezeom kako bi se nadigrali Scaligeri kojima nije dovoljan Noslinov pogodak, a koji moraju stati nakon dvije uzastopne pobjede, obje 1-0 protiv Sassuola i Leccea, rivala u borbi za opstanak. Baronijeva momčad tako ostaje na 26 bodova na 15. mjestu s Cagliarijem, unatoč brojnim transferima u siječnju.

Utakmica

Baroni potvrđuje Montipòa na golu za domaću utakmicu protiv Rossonera. Duda i Serdar u veznom redu, dok su u napadnom veznom Suslov, Folorunsho i Lazović iza Noslina kao jedini napadač. Pioli umjesto toga radi nekoliko izmjena. Između vratnica je Maignan koji se oporavio od fizičkog problema, Kalulu i Tomori u centru obrane, Calabria i Theo Hernandez sa strane. U veznom redu trener bira dvojac Bennacer-Reijnders, uobičajenu trojicu s Pulisićem, Loftus-Cheekom i Leaom iza Okafora.

Milan je odmah krenuo snažno, au 4. minuti Tomori je zamalo poveo: Theo Hernandez je nakon slobodnog udarca izveo loptu do engleskog centralnog braniča koji je jedva okrznuo loptu, pomilujući protivnika. Verona se mučila da obuzda Rossonere iu 20. minuti sjajan udarac Okafora iz prve namjere, ali Montipò se upleo i spasio svoj gol poslavši ga na gredu.

U 21. minuti Baronijeva momčad traži manevar ublažavanja iu nastavku Lazović servira nisku loptu u kazneni prostor, ali Maignan izlazi i blokira. Milan je u 23. minuti bio blizu ponovnog vodstva: Theo je matirao Loftus-Cheeka koji je ubacio, a uzvratio Pulišiću koji je snažnim udarcem desnom nogom pogodio gredu. Ubrzo nakon toga Amerikanac je ponovno glavni akter, ali udarac lijevom nogom odlazi pored gola. Najopasnija akcija domaćih uslijedila je u 27. minuti kada je Noslin ušao s desne strane i ubacio, ali je udarac prošao pored gola.

Milan je pojačao pritisak iu 34. minuti Leao je krenuo impresivnom brzinom po lijevoj strani, ali je njegov ubačaj Coppola odbio u korner. U 37. minuti opet je Okafor bio glavni akter, ali je udarac otišao malo pored gola. U 39. minuti švicarski napadač ne kažnjava Hellas: u protunapadu Theo Hernandez širi lijevo za Okafora koji šalje visoko.

U završnici prvog poluvremena Milan je poveo: u 44. minuti Théo Hernández je upornom akcijom ušao u prostor, pokušao centaršut koji se odbio, ali mu je lopta ostala među nogama i bila je dječja igra svladati Montipòa za 0- 1. Tada je Francuz dobio žuti karton zbog slavlja koje je sudac Mariani ocijenio provokativnim.

Na početku drugog poluvremena Milan je bio i dalje agresivan, au 50. minuti odmah je stigao i drugi pogodak: pogreška Dawidowicza u postavljanju, Okafor starta i ulazi u prostor i zaključuje, Montipò spašava, ali na noge naletjelom Pulišiću. koji pogađa za 0-2. Verona je osjetila udarac, no Baroni je izmjenama pokušao preokrenuti inerciju utakmice, a Verona je uspjela zabrinuti Maignana koji je u 62. minuti sigurno blokirao udarac Świderskog koji je upravo ušao u igru.

Naime, u 64. minuti Verona je smanjila zaostatak s Noslinom koji je ukrao loptu s ruba i izbacio snažnu kontru desnom nogom koja je ostavila Maignana bez šanse za 1-2. Hellas vjeruje u to i pojačava ritam ponovno pucajući s ruba prvo Duda pa Suslov, ali obojica šalju visoko. Verona se, međutim, otkriva i nudi svoju stranu kontranapadu Milana s Leaom koji u 70. minuti guta 3-1: Giroud, koji je nedavno ušao, baca Portugalca u dubinu, koji kontrolira i pojavljuje se ispred Montipòa, ali puca nevjerojatno. na stranu. Milan je pronašao dovoljno prostora i u 79. minuti zabio hat-trick Chukwueze je lijevom nogom iz voleja s ruba matirao Montipòa za 3-1. Na kraju opet Noslin pokušava iz daljine, ali lopta odlazi pored gola, zatim Świderski pokušava u okvir, ali rascijepljenom nogom opet spašava Maignana.