Charles Barkley, Reggie Miller rip suca zbog tehničke greške Anthonyja Edwardsa

Navijači Timberwolvesa nisu bili sami u svojoj spirali zbunjenosti zbog tehničke pogreške Anthonyja Edwardsa u subotu navečer.

Charles Barkley i Reggie Miller bili su tamo zajedno s njima.

Dvije televizijske kuće TNT-a su se sukobile, otrgnuvši službenu osobu za poziv tijekom prve utakmice polufinalne serije Zapadne konferencije između Minnesote i branitelja naslova u Denveru.

S manje od dvije minute do kraja treće četvrtine i vodstvom Timberwolvesa 71-68, Edwards se vraćao prema košu protiv Reggieja Jacksona i na kraju se okrenuo oko njega za polaganje na osnovnoj liniji.

Nakon koša, Edwards hoda unatrag prema suprotnom kraju igrališta dok zuri u Jacksona.

Sam pogled bio je dovoljan da službena osoba dosudi tehničku pogrešku.

“Ma daj čovječe. Nema šanse. Nema šanse,” rekao je Miller kad se začuo zvižduk i šok se pojavio na Edwardsovu licu.

“Čovječe, mi smo u drugom krugu doigravanja, emocije će uvijek biti visoke. Evo poteza Anthonyja Edwardsa,” rekao je dok je TNT prikazivao reprizu dotičnog trenutka. “To je samo pogled! Dođi.

“To je loša tehnika. Hajde čovječe. Do čega je došla ova igra? Nije rekao ni riječ”, zaključio je.

Barkley se složio da je to prevelika kazna za mali čin i predložio da sudac umjesto toga da opomenu.

“Hej, gospodine dužnosniče. Nitko nije došao vidjeti tvoju igru”, rekao je. “Prestanite davati podrugljive tehničke podatke u igri. Nitko te nije došao vidjeti. Daješ djetetu upozorenje. U doigravanju se ne pozivaju na podrugljive tehničke. nemoj to raditi

“Za buljenje, nemoj to raditi.”

Bivši MVP Nikola Jokić izveo je tehničko slobodno bacanje i zamahnuo ga za pokušaj od četiri poena.

Međutim, tehnička situacija nije imala pretjeran učinak na ishod utakmice, u kojoj su Timberwolvesi osvojili prednost pobjedom od 106-99 za početak serije.

Edwards je i dalje bez problema skupio rekord karijere u doigravanju od 43 poena uz sedam skokova, tri asistencije, dvije blokade i ukradenu loptu u 42 minute.

Tijekom doigravanja prosječno je zabijao 33,4 poena uz 53,2 posto šuta iz igre.