Vanderbilt ima prednost kod Columbie u prvoj četvorki za žene

BLACKSBURG, Va. — Iyana Moore postigla je 22 koša, Sacha Washington je imala double-double učinak, a Vanderbilt je u srijedu proslavila povratak na ženski NCAA turnir pobjedom 72-68 nad Columbijom u borbi protiv 12. nositelja prve četvorke. noć.

Commodores (23-9), koji su na svom 28. NCAA turniru, ali prvom od 2014., susreću se s petim nositeljem Baylorom u petak.

Washington je imao 16 poena uz šut 8-9 i 15 skokova za Vanderbilta. Khamil Pierre dodao je 11 poena za Vanderbilt, a Justine Pissott 10.

Moore je postigao veliki pogodak, pogodivši tricu za rezultat 69-62 uz 24,4 sekunde do igre. Ali pobjeda nije bila sigurna sve dok Pissott nije izveo dva slobodna bacanja 2,3 sekunde do kraja.

Kitty Henderson je imala 20 koševa i devet skokova za Lionse (23-7), kojima je ovo bio prvi nastup na NCAA turniru. Abbey Hsu i Cecelia Collins imale su po 13 poena.

Columbia je tek druga momčad Ivy League koja je izborila mjesto na turniru, pridruživši se momčadi Princetona iz 2016., u kojoj je sadašnja trenerica Lionsa Megan Griffith bila pomoćna trenerica.

Najveće Vanderbiltovo vodstvo bilo je 10 koševa u nekoliko navrata, a posljednji nakon polaganja Washingtona postigao je rezultat 66-56 četiri minute do kraja. Fliss Henderson je napravio polaganje, a zatim je Kitty zabila sljedećih sedam koševa za Columbiu, smanjivši rezultat na 69-65 u igri za tri poena 18,1 sekundu do kraja.

Nakon jednog Vanderbilt slobodnog bacanja, Collins je bila faulirana i nakon što je izvela prvo slobodno bacanje za 70-66, promašila je drugo. Trica je promašena nakon dugog skoka prije nego što je Collins dobio loptu u stazu za kratko bacanje s 3.1 do kraja, prepuštajući Pissottu da je zaledi.

Vanderbilt je pogodio 6 od 20 udaraca, ali je uspio izjednačiti 13-13 nakon jedne četvrtine kada je Washington napravio polaganje uz sirenu.

Hsuova trica dovela je Columbiu u vodstvo 16-15 u drugoj četvrtini, a Kitty Henderson je imala trojku za 21-20. Nakon toga došlo je do dva izjednačenja, ali onda su Commodores zabilježili 10 uzastopnih poena, pri čemu je pet različitih igrača dobilo dva poena.

Bilo je 36-26 na poluvremenu i vodstvo 53-45 nakon tri četvrtine za Vanderbilta.

Hsu je zatvorila četvrtinu slobodnim bacanjem, čime je postigla Columbijin rekord u pogotku u jednoj sezoni, koji je završio na 611 poena. Ona je također najbolji strijelac škole svih vremena i četvrta žena u povijesti Ivy League koja je premašila 2000 poena (2126).