LeBron James, Anthony Davis drže Lakerse na životu protiv Nuggetsa

LOS ANGELES – LeBron James ubacio je 30 koševa, Anthony Davis dodao je 25 koševa i 23 skoka, a Los Angeles Lakersi su izbjegli eliminaciju iz doigravanja pobjedom 119-108 nad Denver Nuggetsima u četvrtoj utakmici svoje serije prvog kola u subotu navečer.

D’Angelo Russell i Austin Reaves zabili su po 21 koš za sedmopostavljene Lakerse, koji su prekinuli niz od 11 poraza protiv branitelja naslova NBA prvaka prvom pobjedom nad Nuggetsima od prosinca 2022. godine.

Denver je prošle sezone pomeo Los Angeles iz finala Zapadne konferencije, ali trenutni Lakersi odgovorili su na ovaj minus od 0-3 učinkom dostojnijim momčadi koja je ušla u postsezonu s 12 pobjeda u 15 utakmica. James je postigao 14 koševa u četvrtoj četvrtini uz šut 6-od-8, ponovno noseći Lakerse na kraju svoje 21. NBA sezone.

Nikola Jokić imao je 33 poena, 14 skokova i 14 asistencija u 18. triple-doubleu u karijeri i drugom u ovoj seriji dvostrukog MVP-a.

Peta utakmica je u ponedjeljak navečer u Denveru.

Nakon što je ispuhao dvoznamenkasto vodstvo u svakoj od prve tri utakmice serije, Los Angeles je ponovno preuzeo zdravo vodstvo početkom druge polovice četvrte utakmice, ali nikada više nije zaostajao unatoč neiznenađujućem kasnom porastu Nuggetsa.

Michael Porter Jr. imao je 27 koševa i 11 skokova za Denver, a Jamal Murray zabio je 22 koša uz 0 za 4 u pokušaju za tri poena. Aaron Gordon imao je samo sedam poena za Nuggetse nakon što je postigao 29 u trećoj utakmici tijekom utakmice doigravanja s najvećim brojem bodova u svojoj karijeri.

Vodstvo Lakersa od 19 koševa s nešto više od šest minuta do kraja smanjilo se na 113-106 nakon Jokićeve igre za tri poena s 1:25 do kraja, ali Reaves je pogodio kratki skok prije nego je dodao dva slobodna bacanja dok je LA izdržao.

Drugi nositelji Nuggets također su izgubili utakmicu u prvom kolu prošle sezone dok su vodili 3-0 protiv Minnesote, ali Denver je dobio tu seriju u pet utakmica i izgubio samo još tri puta na putu do svog prvog naslova.

Lakersi nisu odustali u svojim teškim okolnostima u utakmici 4, zabijajući loptu unutra za 44 poena u reketu samo tijekom prvog poluvremena. Los Angelesovo vodstvo od 61-48 na poluvremenu također je bilo četvrto u seriji.

Lakersi su povećali svoju prednost na 15 poena u trećoj četvrtini i nastavili je graditi sve do posljednjih minuta, kada su Jokić i Kentavious Caldwell-Pope konačno pokrenuli rast Nuggetsa.

Reggie Jackson odigrao je devet minuta za Denver unatoč iščašenju gležnja u drugom poluvremenu treće utakmice. Trener Nuggetsa Michael Malone isprva nije mislio da će Jackson biti dostupan za četvrtu utakmicu, ali 13-godišnji veteran zaprepastio je trenere svojim brzim oporavkom.

Caleb Williams, osvajač Heisman trofeja, bivši bek USC-a i broj 1 na NFL draftu ovog vikenda od strane Chicago Bearsa, gledao je utakmicu s terena.