Tri medalje za Rumunjsku na Europskom veslačkom prvenstvu: zlato, srebro i bronca

AŽURIRANJE 16.50: Rumunjska je osvojila novu medalju na Europskom prvenstvu u Catanoju. Muška ekipa 8+1 u sastavu Mihăiţă ţigănescu, Ciprian Tudosă, Constantin Adam, Mugurel Vasile Semciuc, Florin Arteni, Sergiu Bejan, Ştefan Berariu, Florin Lehaci i Adrian Munteanu osvojila je brončanu medalju.

Rumunjska je ispit završila s vremenom 05:56.11. Prvo mjesto zauzela je Velika Britanija (05:52.90), a druga Njemačka (05:55.23).

***

Gianina van Groningen i Ionela Cozmiuc donijele su prvu zlatnu medalju za Rumunjsku u dvosedu lake kategorije. Dvojica Rumunja završila su utrku s vremenom 07:29.63. Drugo mjesto zauzela je posada Grčke (07:31.94), a treće Italije (07:33.73).

Gianini i Ioneli, koje su dvostruke svjetske prvakinje u ovoj disciplini, prvi je to zajednički europski naslov. Njih dvoje ponovno su se okupili ove godine nakon što je Gianina odlučila uzeti stanku.

“Činimo zrelu momčad i bit će to prvi put da se ponovno natječemo nakon Olimpijskih igara u Tokiju. Ne podcjenjujemo nijednog protivnika, ali smo odlučni postići dobar rezultat na Europskom prvenstvu”, rekla je Gianina van Groningen prije odlaska u Szeged, prenosi GSP.ro.

Rumunjska je također osvojila srebrnu medalju

Također u subotu, ženski tim s četiri okvira u sastavu Mădălina Bereş, Maria Lehaci, Magdalena Rusu i Amalia Bereş osvojio je srebrnu medalju. Zlato u ovoj disciplini osvojila je Velika Britanija.

Tri medalje za Rumunjsku na Europskom prvenstvu u veslanju: zlato, srebro i bronca
Djevojčice u četvercu sa srebrnim medaljama | Fotografija: GSP.ro / Raed Krishan

U muškom četvercu na vesla Cristian Nicoară, Bogdan Baitoc, Florin Horodişteanu i Ioan Prundeanu zauzeli su 5. mjesto.

U ženskom četvercu na pariće, posada u sastavu Mariana Dumitru, Emanuela Ciotău, Alexandra Ungureanu i Mădălina Moroşan zauzela je šesto mjesto.