Mavericksi nadmašuju Thunder u izjednačenoj seriji zahvaljujući udarenom Luki Dončiću

OKLAHOMA CITY – Luka Dončić šepao je po terenu, često praveći grimase dok je igrao kroz iščašeno desno koljeno i krvavo lijevo koljeno.

Njegov udar šuta nije utjecao.

Imao je 29 koševa, 10 skokova i sedam asistencija kako bi Dallas Mavericksi pobijedili Oklahoma City Thunder sa 119-110 u četvrtak navečer i čak došli do polufinala Zapadne konferencije s jednom pobjedom.

“Mislim da je to bila jedna od najtežih utakmica koje sam igrao,” rekao je Dončić. “Borim se vani pokušavajući dati sve od sebe da pomognem timu da pobijedi.”

Grom .

Postigao je 11 od 21 gola iz igre u drugoj utakmici.

Tijekom cijelog vremena imao je česte razgovore s dužnosnicima – dovoljno da navuče bijes navijača Thundera, koji su ga izviždali i upućivali skandiranja prema njemu.

“To je super za mene”, rekao je. “Volim to.”

PJ Washington dodao je 29 poena i 11 skokova te postigao 7 od 11 trica za Maverickse.

U regularnom dijelu sezone prosječno je zabijao 12,9 poena.

“Mislio sam da je PJ dao ton”, rekao je trener Dallasa Jason Kidd. “Malo smo ga igrali u postu i mislim da ga je to potaknulo. Bio je veliki za nas večeras.”

Kyrie Irving dodao je devet koševa i 11 asistencija za 5. nositelje Maverickse, koji su domaćini treće utakmice u subotu nakon što su uzeli prednost domaćeg terena od prvog nositelja Thundera.

Dončić očekuje da će Thunder biti spreman.

Imaju sjajne igrače, rekao je Dončić. “Imaju sjajnu kemiju, sjajan tim. I bit će teško. Bit će to borba do kraja. Dakle, puno poštovanja prema Oklahomi (City), ali vrijeme je da pobijedimo u ovoj utakmici.”

Shai Gilgeous-Alexander je imao 33 poena, 12 skokova i osam asistencija, a Jalen Williams dodao je 20 poena za Thunder, koji je izgubio prvi put u postsezoni i dopuštao više od 100 poena prvi put u šest utakmica doigravanja.

Mavericksi su igrali s očajem, baš kao iu prvom kolu kada su pobijedili Los Angeles Clipperse u utakmici 2 i oduzeli im domaći teren.

“Osjećam da je to bila utakmica koju moramo pobijediti za nas”, rekao je Washington. “A u tim utakmicama, čini mi se, dajemo najbolje od sebe.”

Dončić je uputio svoja prva tri šuta i postigao osam koševa u prve tri minute i pomogao Dallasu da povede 13-2.

Postigao je 16 koševa uz šut 6-za-8 u prvoj četvrtini, ali Thunder je imao igru ​​četvrtine.

Oklahoma City je ušao ispod gola Dallasa 1,4 sekunde prije kraja.

Jaylin Williams bacio je dugu loptu za Cheta Holmgrena, koji je uhvatio loptu dok su ga branila dva Mavericka u prometu, okrenuo se i pogodio dugi skok za 2 poena za smanjenje vodstva Dallasa na 36-32.

Dallas je na poluvremenu vodio 68-62.

Obje ekipe su uputile 25 od 47 udaraca prije odmora, ali Dallas je napravio 12 trojki na šest Oklahoma Cityja.

Oklahoma City je izjednačila na 70 nakon skoka Gilgeous-Alexandera s osnovne linije dvije minute u drugom poluvremenu.

Aaron Wiggins, koji je započeo drugo poluvrijeme umjesto Josha Giddeya, zabio je iz neposredne blizine za vodstvo Thundera 72-71, njihovu prvu prednost na utakmici.

Dallas se skupio, uglavnom uz Dončića koji se odmarao.

Nakon što se vratio, njegov udarac za zakucavanje Derricka Jonesa Jr. doveo je Maverickse do vodstva 99-85 krajem treće četvrtine, au četvrtoj su poveli 99-89.

Williams je snažnim dvoručnim zakucavanjem smanjio vodstvo Dallasa na 99-95, ali su Mavericksi odgovorili.

Dončić je iskoristio ekran Derecka Livelyja II i pogodio tricu za povećanje Dallasa 104-95 devet minuta do kraja.

Thunder do kraja puta nikada nije stigao bliže od pet poena.

“Imamo jako dobrog protivnika koji je večeras odigrao jako dobro,” rekao je trener Thundera Mark Daigneault. “Pokušali smo se vratiti u otpad. Mislio sam da je naš trud večeras bio jako dobar. Mislio sam da smo ga pokušali pripremiti nekoliko puta. Mislio sam da je egzekucija ono što smo ostavili za poželjeti.”