Trail Blazersi posustaju na 4. mjestu, veliki pad protiv New Orleans Pelicansa

Tijekom tri četvrtine, The je vodio bodove od , a Dalano Banton je ostao na udaljenosti od udara New Orleans Pelicansa.

Ali kada je počela četvrta četvrtina, Blazersima je odjednom postalo užasno teško ubaciti loptu u koš i na kraju su izbačeni iz Smoothie King Centera rezultatom 126-107 u subotu navečer u New Orleansu.

Portland je u posljednjoj četvrtini bio nadmašen rezultatom 24-15 dok je šutirao samo 31,3%. Blazersi su završili četvrtinu s više izgubljenih lopti (sedam) nego pogodaka iz igre, gađajući 5 od 16 i 1 od 6 za trice.

Sve u svemu, Blazersi su te noći napravili 20 izgubljenih lopti koje su Pelicansi pretvorili u 31 poen.

“Mislim da smo igrali dobro. Najveća točka bili su izgubljeni igrači,” rekao je trener Blazersa Chauncey Billups novinarima. “Ne možete to apsorbirati protiv stvarno dobre momčadi kod kuće. Znali smo da je to ono što pokušavaju učiniti. Pokušavaju te preokrenuti. Dakle, svaka im čast. Obavili su dobar posao.”

Portland, koji je ponovno igrao bez Jeramija Granta, postigao je 13 poena od 10 izgubljenih lopti Pelicansa. Razlika od 18 koševa u tom području u biti je uništila solidnu šutersku večer za Blazerse, koji su pogodili 50% svojih šuteva i 36,4% svojih trica.

Simons se vratio nakon mirovanja zbog lakše ozljede koljena i postigao 25 ​​poena uz osam asistencija. Ubacio je 9 od 18 šuteva, uključujući 5 od 10 trica. Banton je predvodio Blazerse s 28 koševa, s 20 u prvom poluvremenu koje je završilo s gubitkom Portlanda od samo 73-68.

“Mislio sam da nas je njegova agresivnost u prvom poluvremenu u velikoj mjeri potaknula,” rekao je Billups.

Centar Deandre Ayton nije uspio doći do dvoznamenkastog broja skokova prvi put otkako je ozlijedio zglob 27. veljače protiv Miamija, ali je i dalje imao 20 poena uz osam skokova i šutirao 10 od 13 iz igre.

S druge strane poznato lice CJ McCollum predvodio je sve strijelce s 30 poena. Zabio je 13 u četvrtoj četvrtini. Zion Williams postigao je 26 poena uz 10 skokova, a Brandon Ingram 22.

Pelicansi su šutirali iz igre 53,6%, a za trice 39,4%.

Blazersi su ukupno odradili solidan posao na ploči s 36, uključujući 10 ofenzivnih skokova koji su doveli do 18 poena druge prilike.

Centar Portland Trail Blazersa Deandre Ayton slavi rezultat protiv New Orleans Pelicansa tijekom prvog poluvremena NBA košarkaške utakmice u New Orleansu, subota, 16. ožujka 2024. (AP Photo/Matthew Hinton) APAP

“Mislio sam da smo napravili prilično dobar posao boreći se s njima na skokovima,” rekao je Billups. “Znali smo da će to biti problem za nas. Ali borili smo se protiv njih. Napravili smo jako dobar posao na staklu. To su bile samo izgubljene lopte.”

ŠTO TO ZNAČI

Blazersi (19-48) nisu uspjeli iskoristiti Simonsov povratak i vruću noć iz Bantona tijekom poraza od Pelicansa (41-26), koji su peti u Zapadnoj konferenciji. New Orleans je dobio šest od posljednjih sedam utakmica.