Kristaps Porzingis bi mogao propustiti Celticsovu seriju drugog kola jer je ozljeda prisutna

Celticsi su očekivano ušli u drugu rundu doigravanja NBA lige, no tu bi seriju možda morali odigrati bez ključnog dijela.

Kristaps Porzingis, , propustio je Celticsovu seriju 118-84 koja je završila u petoj utakmici nad Heatom, a sada bi mogao propustiti momčadsku seriju drugog kola, prema Chrisu Haynesu s TNT-a.

U utorak je ESPN-ov Adrian Wojnarowski izvijestio kako se očekuje da će Porzingis “propustiti najmanje nekoliko utakmica”.

Porzingis, 28, zadobio je nekontaktnu ozljedu u drugoj četvrtini, dok je igrao samo 14 minuta u pobjedi Bostona nad Heatom 102-88.

Glavni trener Celticsa Joe Mazzulla razgovarao je s novinarima prije njihove pobjede u 5. utakmici, ali nije imao novosti o rasporedu Porzingisovog povratka.

“Dat ćemo mu tjedan dana da vidimo gdje je i kako će reagirati na liječenje tijekom sljedećeg tjedna,” rekao je Mazzulla, .

Bez Porzingisa, trener je rekao da će se momčad morati više oslanjati na svoju brzinu.

“Samo moramo iskoristiti brzinu u svoju korist na obje strane parketa,” dodao je Mazzulla. “To je najvažnija stvar. Ali, počinje s našom obranom. Moramo se zaustaviti. Kada to učinimo, ne moramo igrati na pola terena, a na poluterenu moramo iskoristiti svoju brzinu za stvaranje dva na jedan i džepnih prilika.”

U svojoj prvoj godini u Bostonu, Porzingis je, kada je bio na terenu, bio dobar kao što se reklamiralo, s prosjekom od 20,1 poena uz 7,2 skoka po utakmici u 57 natjecanja.

Imao je prosjek od 12,3 poena i pet skokova u četiri utakmice u kojima je igrao tijekom prvog kola protiv Miamija.

Boston će u drugom kolu igrati protiv Cavaliersa ili Magica.