Suigrač iz Rocketsa Dillona Brooksa želi da on prestane biti izbačen

Centar Rocketsa Jock Landale nije bio sretan zbog isključenja Dillona Brooksa u četvrtak navečer.

Brooks je dobio udarac u trećoj četvrtini pobjede Houstona nad Bullsima od 127-117 nakon što se potukao s DeMarom DeRozanom nakon što je zvijezda Chicaga zaradila flagrantan faul zbog teškog faula na Jalenu Greenu.

“Dillon Brooks, ako me slušaš. Ovo nije Memphis, čovječe,” Landale u intervjuu na terenu nakon utakmice. “Prestani se izbacivati. Trebamo te ovdje. Treba nam ta fizikalnost.”

Landale i Rocketsi imaju razloga biti ljuti zbog Brooksovog izbacivanja.

Houston je u nizu od sedam pobjeda, i dok su ispod 0,500 na 34-35, samo 2,5 utakmice zaostaju za Warriorsima za deset nositelja na Zapadu i plasman na play-in turnir.

Prošle sezone, Brooks je vodio ligu u tehnici s 18, ali su njegovi Memphis Grizzliesi udobno stigli do doigravanja.

Sada ga njegov tim treba na terenu dok guraju u doigravanje.

Zbog svojih problema u četvrtak, primio je lakat u čeljust od DeRozana – nešto čega su Rocketsi bili jako svjesni.

“Nije mi se svidjelo to što je dobio lakat”, rekao je trener Rocketsa Ime Udoka. “Prišao je i nije rekao ništa ludo. Ali kažu da su pravila tip koji to na neki način potiče da dođe do tog koraka nakon što je DeRozan učinio to što je učinio, suspendiran je zbog toga.”

Čak i uz izbacivanje, Brooks je završio s 23 koša uz šut 10-za-13, što je drugi najveći rezultat iza Greenovih 26 u samo 25 minuta igre.