Šef Spursa želi ‘joystick’ za kontrolu momčadi ‘a ne gotov članak’

Ange Postecoglou smatra da je remi Tottenhama 1-1 kod West Hama korak u pravom smjeru unatoč gubitku više bodova u utrci među četiri najbolja.

Rani pogodak Brennana Johnsona poništen je pogotkom Kurta Zoume dok je žestoki londonski derbi završio bez problema.

Šef Spursa Postecoglou: Volio bih imati joystick

“Mislio sam da većim dijelom prilično dobro kontroliramo utakmicu,” rekao je šef Spursa.

“Oni su velika jaka momčad. Duboko sjede i otežavaju vam. Morate biti prilično smireni u svom pristupu, ali i stvarno disciplinirani jer su prijetnja iz protunapada.

“Primili smo iz seta, ali s ostatkom seta smo se jako dobro nosili. U prednjoj trećini nedostajalo nam je malo jasnoće misli.

“Ali oni su ljudska bića, to je samo nogomet. Volio bih imati joystick i staviti ih gdje hoću, ali ne ide tako.

“Ponekad imamo više vremena nego što mislimo. Bilo je trenutaka kada je lopta letjela preko šesnaesterca kada smo mi trebali biti u tim područjima.

“Sve je to dio razvoja. Zato imamo trenere, zato razvijamo sustav. Mi nismo gotov članak i to znamo.

“Večeras je bilo dovoljno da kažem da je to momčad koja još uvijek ide u pravom smjeru.”

ČITATI:

West Ham je trebao povesti unutar četiri minute kada je Mohammed Kudus zakotrljao loptu preko gola, ali Jarrod Bowen jednostavno je pogodio pored gola.

Nešto više od minute kasnije bili su u zaostatku kada je Tottenham iskoristio priliku za kopiju, Timo Werner ubacio je na Johnsona i pogodio za pogodak.

Hammersi su izjednačili na bizaran način u 19. minuti kada je Bowen udario u korner.

S vratarom Spursa Guglielmom Vicarioom koji je bio na svojoj liniji, neoznačeni Zouma krenuo je glavom i sa svojih leđa pospremio loptu u mrežu.

Michail Antonio je odbacio slavnu priliku da dovede West Ham u vodstvo nakon poluvremena kada je zadržao Mickyja van de Vena da izađe jedan na jedan s Vicarijem, samo da bi uspio završiti.

Destiny Udogie je mogao pobijediti za Spurse u sudačkoj nadoknadi, ali je izbušio udarac ravno u Lukasza Fabianskog.

“Vjerojatno je na kraju bilo pošteno, učinili smo puno dobrih stvari i večeras pokazali mnogo više otpornosti u obrani,” rekao je šef Hammersa David Moyes.

“Izgledali smo kao prijetnja i morali smo napraviti dobar posao da zaustavimo vrlo dobru momčad Tottenhama.”

Moyes, čija je ekipa pobijedila 2-1 kod Tottenhama u prosincu, dodao je: “Sve u svemu, ako mi dajete četiri boda od Spursa prije početka sezone, stisnuo bih vam ruku, otišao i rekao ‘puno hvala’ .”