Red Bullsi razbili Inter Miami bez Lionela Messija

HARRISON, NJ – Lewis Morgan postigao je tri pogotka za svoj drugi hat trick u karijeri, Dante Vanzeir je izjednačio rekord lige s četiri asistencije, a New York Red Bullsi su u subotu stigli do pobjede 4-0 nad Inter Miamijem.

Morgan, koji je igrao za Inter Miami od 2020-21, doveo je Red Bullse u vodstvo (3-1-1) u 3. minuti na asistenciju Vanzeira. New York je poveo 2-0 kada je Vanzeir ponovno namjestio Morganu u 51. minuti.

Vanzeir je upisao svoju treću asistenciju kod pogotka Wikelmana Carmone u 66. minuti, a Morgan i Vanzeir ponovno su se udružili u 70. minuti i dovršili strijelce.

Ryan Meara je ukupno dvije obrane zaradio čistu mrežu za Red Bullse u svom prvom startu sezone. CJ dos Santos obranio je jedan udarac u svom prvom startu sezone i drugom u karijeri za Inter Miami (3-2-1).

Činilo se da će Noah Allen u 77. minuti zabiti za goste, ali je pogodak presuđen nakon recenzije.

Lionel Messi, koji liječi ozljedu tetive zadobijenu u 2-2 remiju s Nashville SC-om 7. ožujka, bio je jedan od devet igrača Inter Miamija koji nisu igrali zbog ozljeda ili nacionalne dužnosti.

Morganov prvi hat trick došao je u pobjedi Red Bullsa 4-1 nad Toronto FC-om prošle sezone. Morgan je imao sedam golova i 12 asistencija u dvije sezone s Inter Miamijem.

Vanzeir je izjednačio rekord asistencija koji je postavio Ante Razov iz Chicago Firea u pobjedi nad New England Revolutionom 2000. godine.

Red Bullsi putuju u subotu na utakmicu protiv Orlando Cityja. Inter Miami se u subotu vraća kući i igra protiv New York City FC.