Rally | Kalle Rovanperä nije štedio riječi o vlastitom nastupu: “Mislim da se Safari rally ne može bolje odvoziti”

Obrambeni svjetski prvak Kalle Rovanperä u nedjelju je žestoko ostavio trag u Svjetskom prvenstvu u reliju. Finac, koji ove sezone vodi kratki program Svjetskog kupa, napunio je svoj karting plinom Jonne Halttunen zadivljujućom pobjedom na reliju Safari u Keniji.

U nedjelju je Rovanperä vozio sigurno i osigurao pobjedu utrke. Na power stageu, vrhuncu safarija, bio je četvrti i skupio dva dodatna boda.

Nakon teškog razočaranja Svjetskog prvenstva u reliju u Švedskoj, uspješan nastup u Africi razveselio je Rovanperä.

“Ovo je uvijek posebno. Ova utrka je tako teška, a također i legendarna utrka za Toyotu. Ovdje nam je uvijek bilo dobro, a tako nam je i dalje. Kako kažu u Africi, vodeći automobil je uvijek Toyota”, ljutio se Rovanperä u svom pobjedničkom intervjuu nakon utrke.

“Svi su naporno radili na automobilu. Ja i Jonne obavili smo dobar posao. Mislim da ne možete voziti Safari rally bolje od nas. Cijeli vikend nije bilo problema i vozili smo vrlo pametno. Bio je to dobar nastup.”

Dobit bio je na Rovanperäovom 12. svjetskom prvenstvu u reliju. Osvojio je i prethodna dva svjetska prvenstva.

Rovanperä je skupio ukupno 20 bodova u reliju i popeo se na peto mjesto u Svjetskom prvenstvu. Ukupno ima 31 MM bod.

Upao je u velike probleme u ranoj fazi utrke Thierry Neuville sakupio ukupno 11 MM bodova u nedjelju i ukupno 19 od vikenda. On vodi u Svjetskoj seriji s potom od 67 bodova ispred Rovanperäovog momčadskog kolege Elfyn Evanskoji ima 61 bod.