Pucanj Johnella Davisa na zujalicu zbunio je Billa Rafteryja: ‘Što on radi?’

Bill Raftery nije baš razumio zašto je Johnell Davis uzeo vremena prije nego što je u zadnjoj sekundi bacio pokušaj za tri poena za Florida Atlantic.

Nakon što je polaganje Brooksa Barnhizera izjednačilo na 58, Davis, mlađi bek Owlsa, završio je u posjedu i imao je priliku učiniti nešto – voziti za polaganje, uzeti otvoreni skok, barem ciklično dodati kako bi pokušao izazvati iskru. nešto — proizvesti pobjedničke bodove u prvom krugu NCAA turnira.

Ali Davis je zastao.

Stalno je odugovlačio.

Driblao je sve dok sat nije otkucavao na tri sekunde, a Davis je – u trenutku kada su ga progutala dva braniča Northwestern-a – uzeo tricu koja je bila blokirana i nije uspio čak ni pogoditi rub.

“Što on radi?” Raftery, jedan od CBS-ovih analitičara uz Iana Eaglea i Granta Hilla, upitao je nakon što se oglasila sirena kao znak produžetka.

FAU je zaostajao za devet s preostalih 6:43 i vratio se kako bi im dao priliku za pobjedu na prvom mjestu, ali su završili .

Ryan Langborg predvodio je Wildcatse s 27 poena, dok je Boo Buie dodao 22.

Davis, koji je predvodio FAU u postizanju bodova s ​​18,2 poena po utakmici tijekom regularne sezone, bio je ključan doprinos tijekom utrke Owlsa do Final Foura prošle godine – skupivši 29 poena protiv Fairleigha Dickinsona, 15 protiv Tennesseeja i 13 protiv Kansas Statea u Slatkih 16.

Na kraju su izgubili od San Diego Statea na Final Fouru, ali rezultat od 25-8 u sezoni 2023.-24. pomogao im je osigurati veliku ponudu i vratiti se u March Madness nakon poraza od Templea u polufinalu Atlantic-10.

Davis je završio s 18 poena dok je ubacio 6 od 16 šuteva protiv Northwesterna.

Postigao je 11 od njihovih 20 koševa u prvom poluvremenu s niskim rezultatom, dopustivši Floridi Atlantic da uđe u poluvrijeme s jednim poenom prednosti.

Ali čudna trica na kraju regularnog dijela praćena brutalnim produžetkom za Florida Atlantic dovela je do njihove eliminacije — i omogućila Northwesternu da napreduje i vjerojatno se suoči s Connecticutom, koji je dominirao broj 16 Stetson, 52-19, nakon prvog poluvremena. njihovog podudaranja.