Ocjene igrača Chelseaja protiv Tottenhama: Trevoh Chalobah glumi stoički Plavci odgovaraju na najavu Thiaga Silve najboljim obrambenim učinkom sezone

Momčad Mauricija Pochettina pokazala je obrambeni čelik i osigurala impresivnu pobjedu protiv njegovih bivših poslodavaca

Navijači Chelseaja nisu imali puno razloga za slavlje u posljednje dvije sezone, ali borbom za pobjedu nad Tottenhamom od 2-0 u četvrtak navečer barem su dali svojim navijačima priliku da slave zadovoljavajući dvostruki rezultat nad svojim najljućim rivalima.

Međutim, ovo natjecanje nije moglo biti u većem kontrastu s tim. Te lude večeri u sjevernom Londonu, Chelsea je bio posvuda, tek je konačno osigurao tri boda kada su Spursi izgubili pola svojih početnih 11 zbog crvenih kartona ili ozljeda. Ovaj put su bili nemjerljivo kontroliraniji i kohezivniji, oživljavajući daljnju nadu da Mauricio Pochettino može pretvoriti ovaj tim pojedinaca u koherentnu jedinicu, nakon toga .

Domaćini su zasluženo poveli unutar 25 minuta kada je još jednom istaknuta Tottenhamova loša obrana loptice. Ovaj put, Trevoh Chalobah je bio taj koji je kaznio momčad Angea Postecogloua, zakucavši glavom na zadnju stativu nakon što je ostao potpuno neopažen.

Mykhailo Mudryk je zatim predvodio napad Bluesa sekundu prije poluvremena, uzrokujući razne vrste problema i pokvarivši jedan pokušaj uvijanja za dlaku. Spursi su povremeno nudili podsjetnike na svoju prijetnju, a Cristian Romero glavom je pogodio za dlaku pored vratnice neposredno prije odmora.

Drugo poluvrijeme predstavljalo je drugačiji zadatak za Modre. Nakon što je Cole Palmer planuo rano, Spursi su pojačali pritisak. Međutim, Pochettinovi izabranici marljivo su održavali formu i ubacivali su se u tvrda dvorišta. I bili su nagrađeni za svoju disciplinu 18 minuta prije vremena kada je Palmer iz slobodnog udarca pogodio gredu ravno u Nicolasa Jacksona, koji je glavom prošao pored Guglielma Vicaria koji se koprcao.

Ova pobjeda održava Chelseajeve nade da će sljedeće sezone igrati u nekom europskom natjecanju, a Bluesi sada zaostaju tri boda za Manchester Unitedom na šestom mjestu.

CILJ ocjenjuje Pochettinove igrače sa Stamford Bridgea…