Pregled doigravanja: rezultati četvrtfinala državne košarke za djevojčice i dječake Oregon Class 4A

Četvrtfinale razreda 4A u košarci održano je u četvrtak u srednjoj školi Forest Grove, s dvije školske dvorane koje su održavale turnire istovremeno.

Polufinale je u petak, a finale u subotu.

Ovo su rezultati utakmica od četvrtka:

4A RAZRED DJEVOJČICE

(1) Astoria 54, (9) Stayton 49

Nakon što su u trećoj četvrtini nadigrali Stayton 18-5, Fishermeni su morali izdržati jer su ih Eaglesi nadigrali 18-8 u posljednjih osam minuta.

Astoriju je predvodila Maitlin Young sa 18 poena. Shelby Bruney je zabila 14 vlastitih.

Liv Smart bila je najbolja strijelka Staytona s 14 poena i pet asistencija.

(4) Cascade 51, (5) Klamath Union 28

Cougari su bili dominantni u svojoj utakmici četvrtfinala, pretvorivši vodstvo od 21-9 na poluvremenu u vodstvo od 40-18 nakon tri četvrtine.

Kod Cascadea najbolji je bio Maddie Dustin s 20 poena. Rozalynn Schmunk imala je double-double učinak s 12 poena i 11 skokova.

Keely Hall bila je najbolja strijelka Klamath Uniona s devet koševa i 18 skokova u igri.

(3) filomat 55, (11) marist katolički 23

Philomath je prošao pored Spartansa u njihovom četvrtfinalnom meču u kojem je Marist okrenuo loptu 24 puta i pogodio samo jednu od 16 trica.

Philomath je predvodila Zoee Howard s 12 poena. Regan Heiken ubacila je 11 poena, a Anneka Steen 10 poena uz osam skokova. Philomath je u četvrtak imao 12 igrača na terenu.

Marist je predvodio Addie Ruckwardt koji je postigao osam poena.

(2) Henley 81, (7) Madras 54

Hornetsi su bili u misiji u četvrtak navečer u utakmici u kojoj se činilo da obje momčadi mogu zabiti kad žele. Henley je završio 42,9% šuteva iz terena i pogodio 40% svojih trica. Madras je napravio 37% svojih udaraca.

Najbolji strijelac Hornetsa bila je Annie Campos sa 17 poena. Anna Harper upisala je double-double učinak s 14 poena i 15 skokova. Jewell Northcutt ubacio je 12 poena, a Senia Campos 10.

Madras je predvodio Sasha Esuiro sa 14 koševa, a Katelyn Tanewasha dodala je 12.

4A RAZRED DJEČACI

(1) Cascade 62, (8) Madras 36

Prvopostavljena košarkaška momčad Cascade boys bila je napeta u četvrtak poslijepodne, uključujući i vodstvo od 26-13 na poluvremenu.

Dominantan je bio Landon Knox, koji je predvodio Cougare s 26 koševa uz četiri od sedam trica. Anthony Best upisao je double-double s 18 poena i 11 skokova.

Maikel Poland bio je najbolji strijelac Madrasa s 12 poena. Seneca Ball dodao je 11 poena.

(4) Baker 51, (5) Philomath 30

Dok je utakmica bila konkurentnija u drugom poluvremenu, vodstvo od 27-10 za Bulldogse na poluvremenu bilo je previše za povratak za Philomath.

Baker je predvodio Hudson Spike koji je ubacio 12 poena i imao pet skokova. Jaxon Logsdon ubacio je 10 poena.

Kod Philomatha najbolji je bio Preston Kramer sa 16 poena.

(6) Marist Catholic 46, (14) Crook County 42

S gubitkom od 31-29 na kraju tri četvrtine, Marist Catholic je u četvrtoj četvrtini pobijedio Crook County 17-11 i došao do pobjede.

Marist Catholic predvodio je Taylor Iverson s 12 poena. Peyton Tyner i Kai Holmes postigli su po 11.

Bryce Lowenbach i Logan Matthews prednjačili su za Crook County s po 13.

(2) Junction City 54, (7) Henley 45

Henley je vodio 42-40 protiv Junction Cityja nakon tri četvrtine, ali serija 14-3 u posljednjih osam minuta utakmice omogućila je Tigerima da preuzmu igru ​​u posljednjim minutama.

Junction City predvodio je Cooper Rothenberger koji je ubacio 16 koševa uz sedam od 15 šuteva. Keivon Riley ubacio je 15 poena i imao sedam asistencija.

Markus McCreadle postigao je momčadski rekord od 15 za Henley. Owen Harper dodao je 12.