Portland Trail Blazersi počinju s 5 novaka, gube blizu jednog od Denver Nuggetsa

Ispisali su malu povijest u subotu navečer protiv Denver Nuggetsa, postavši tek druga NBA momčad koja je startala s pet novaka otkako je liga počela pratiti takve stvari 1970. godine.

Postava početnika Scoot Henderson, Kris Murray, Rayan Rupert, Toumani Camara i Duop Reath počela je za Blazerse.

Iako su Nuggetsi bili bez zvijezda Nikole Jokića i Jamala Murraya, mladi Blazersi očekivano su izgubili 114-111, ali su izdržali.

Trener Blazersa Chauncey Billups rekao je da se osjeća dobro zbog igre njegove momčadi.

Borili smo se kao ludi, rekao je Billups. “To je samo ono što mi radimo. Slažem se da ili pobijedimo ili izgubimo pod našim uvjetima. Samo se borimo do kraja i pokušavamo odigrati na pravi način. Igrali smo kako smo željeli igrati i natjerali smo ih da zarade. Bili smo upravo tamo.”

Činilo se da je utakmica krenula prema propasti kada su Blazersi zaostajali 15 poena u prvom poluvremenu, na putu da postignu 0 od 12 za trice tijekom prve dvije četvrtine.

Ali Blazersi su dominirali u trećoj četvrtini, ubacivši 6 od 8 trica, i zaostajali su samo 85-83 pred četvrtom četvrtinom.

Jabari Walker izjednačio je polaganjem u prvoj minuti četvrte četvrtine. Kasnije je Henderson pogodio tricu za vodstvo Blazersa 91-89 s otprilike devet minuta do kraja.

Vodstvo je, međutim, bilo kratkog vijeka. Nuggetsi su odgovorili serijom koja ih je ostavila u prednosti 107-95 uz preostala 2:59.

Ponovno su Blazersi izjednačili rezultatom 109-105 50,5 sekundi do kraja. Ali Nuggetsi su izveli taman dovoljno slobodnih bacanja da zadrže pobjedu.

Reath je predvodio Blazerse s 24 poena i osam skokova. Henderson je zabio 22 do kraja uz šest asistencija. Camara je ubacio 16 poena, uz sedam asistencija i osam skokova u karijeri.

Sve u svemu, početna petorka je dala 76 poena uz šut 30 od 60 (50%).

Nuggetse je vodio s 23 poena Reggieja Jacksona. Aaron Gordon je imao 22 poena i 12 skokova.

Dok je Billups bio zadovoljan cjelokupnom izvedbom svoje momčadi, mladost njegove postave svakako se povremeno otkrivala. Pogotovo kasno u igri.

Blazersi su završili sa 16 izgubljenih lopti. Šest ih je stiglo u četvrtoj četvrtini, a nekoliko se pokazalo skupim.

“U normalnoj situaciji, oni ne bi bili u takvoj situaciji,” rekao je Billups o svojim mladim igračima. “Dakle, oni dobivaju priliku više nego išta s obzirom da su veterinari vani. Ali ovo je sjajno jer se tako uči.”

ŠTO TO ZNAČI

Blazersi (19-52) sada su izgubili pet uzastopnih utakmica. Nuggetsi (50-21) dovršili su sezonski obračun s Blazersima i izjednačili se s Oklahoma Cityjem (49-20) za prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji. Ali Thunder ima bolji postotak pobjeda na .710, u usporedbi s .704 za Denver.

PET POČETNIKA RIJETKO

Prema Blazersima, subotnja večer bila je tek drugi put da je NBA momčad pokrenula pet novaka otkako su se početnici počeli pratiti tijekom sezone 1970-71.

Golden State Warriorsi bili su posljednja momčad koja je startala s pet novaka, 26. travnja 2012. protiv San Antonio Spursa. Warriorsi su izgubili 107-101 u posljednjoj utakmici sezone za obje momčadi.

SLJEDEĆE

Blazersi počinju putovanje od sedam utakmica u ponedjeljak u 17 sati kod Houston Rocketsa.

— Aaron Fentress | | (Twitter), (Instagram), (Facebook)