Portland Timbersi nadoknađuju rani deficit, ali kasni gol podiže Vancouver

Izbrisali su zaostatak od dva pogotka uz živahno drugo poluvrijeme u subotu navečer, samo da bi primili kasni gol i izgubili 3-2 na gostovanju kod Vancouver Whitecapsa.

Ryan Raposo iz Vancouvera zabio je na odbijenu loptu u 87. minuti nakon što vratar Timbersa Maxime Crepeau nije uspio uhvatiti loptu, a Whitecapsi su pobjegli od pobjede u rivalskoj utakmici Cascadia Cupa.

Evander je u 52. minuti zabio prekrasan gol s vrha šesnaesterca, a brazilski veznjak kasnije je poslužio loptu koju je Felipe Mora završio skokom glavom u 77. minuti.

“Evander je vjerojatno bio najbolji igrač na terenu”, rekao je novinarima trener Timbersa Phil Neville.

U tom se trenutku činilo da će Timbersi (2-3-1, 7 poena) izbjeći treći uzastopni poraz i uzeti bod.

“Ako postigneš dva gola u gostima, trebao bi osvajati bodove”, rekao je Neville.

Ali Raposov pogodak preokrenuo je situaciju za Whitecapse (3-1-1, 10 poena).

Branič Timbersa Kamal Miller glavom je u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena prošao pored gola, a žalbe Jonathana Rodrígueza za jedanaesterac u završnim trenucima utakmice bile su bezuspješne. Neville je rekao da je mislio da je Timbersu trebao biti dosuđen jedanaesterac.

Whitecapsi su se potvrdili samo 90 sekundi u utakmici, dok su mnogi od 24.693 navijača na BC Placeu još uvijek sjedili na svojim mjestima. Kapetan Vancouvera Ryan Gauld poslao je povratni udarac tik uz bližu stativu i donio Whitecapsima rano vodstvo od 1-0.

“Brzi gol u prvom poluvremenu znatno nam je otežao stvari”, rekao je Mora novinarima.

Vancouver je povećao svoju prednost na pogodak Fafà Picaulta u 29. minuti i povisio na 2-0. Pokušaj Zaca McGrawa da izbije loptu umjesto toga je skočio s njegove pete na noge Picaulta, koji ju je izbušio.

Neville je nazvao prvih 30 minuta “potpuno neprihvatljivim u utakmici derbija”.

Tek kasno u prvom poluvremenu Neville je osjetio da je njegova momčad preuzela kontrolu, rekao je.

“Tada, rekao bih da smo sljedećih 40 minuta mi bili momčad koja je dominirala utakmicom,” rekao je Neville. “Samo je jedna momčad željela postići gol, samo je jedna momčad kontrolirala igru. A onda se vraćamo u igru, a onda nas košta još jedan pad koncentracije.”

Subotnji poraz započeo je niz od pet gostovanja u šest mečeva za Portland. Neville je primijetio nemilosrdnu prirodu MLS-a i rekao da Timbersi moraju odgovoriti.

“Moramo brzo naučiti”, rekao je Neville, “kako se braniti i kako zadržati koncentraciju.”

Sljedeće: Timbersi gostuju kod Sporting Kansas Cityja u 10:30 ujutro u nedjelju, 7. travnja (TV na Foxu, besplatan streaming na MLS Season Pass na Apple TV-u).