Podcijenjeni krilni igrač Man Utd-a ‘tužan’ je zbog trenutne situacije dok govori o ‘kompliciranom’ vremenu

Krilni igrač Manchester Uniteda Facundo Pellistri opisao je kako je “tužan” što se njegov klub na posudbi Granada muči, unatoč činjenici da ima dobru minutažu, i osjeća da je ovo “komplicirano vrijeme”.

Pellistri (22) gotovo da i nije igrao za United u seniorskom nogometu. Krilni napadač odigrao je 24 utakmice prve momčadi gotovo sve s klupe.

Zbog nedostatka minuta, Urugvajcu je dopušteno da u siječanjskom prijelaznom roku ode na posudbu u Granadu. I dok se osobno dovoljno dobro udomaćio – s tri gola, uključujući gol i asistenciju u 3-3 remiju s Barcelonom – rezultati su uglavnom bili negativni.

Od šest La ligaških utakmica u kojima je Pellistri bio u klubu, Granada je tri remizirala i tri izgubila, a svi ti porazi su se nizali u posljednje tri utakmice. Klub je drugi od dna i 13 bodova od sigurnosti.

Dok je Pellistri sretan što dobiva minute od Uniteda, tužan je što njegova momčad nije uspjela spojiti mnogo dobrih momčadskih nastupa, ostavljajući ih da gledaju u bačvu ispadanja.

“U klubu prolazimo kroz komplicirano vrijeme, ali nogomet je takav, postoje dobri i loši trenuci i morate biti brzi u promjeni čipa i unijeti dobru energiju ovdje”, rekao je za ESPN.

“Kada se vratim u klub, moramo nastaviti s najboljom energijom u postizanju naših ciljeva i pokušati ovdje dati sve od sebe.

“Dobijam puno minuta u Granadi. Sretan sam zbog tog dijela, ali sam tužan zbog toga kako ide razina skupine, svi želimo postići cilj cilj, još uvijek postoje šanse: sve dok te šanse postoje, nastavit ćemo se boriti .”

Povratak u United tijekom ljeta bi Pellistri mogao dobiti više minuta sljedeće sezone. Impresionira u neuvjerljivoj momčadi u Španjolskoj, a njegovi kolege krilni igrači Mason Greenwood i Jadon Sancho vjerojatno će zauvijek napustiti Old Trafford.

Ako više napadačkog talenta ne bude potpisano, Urugvajac bi mogao biti podignut u viši rang.

Također postoji šansa da je krenuo dalje, iako je njegov agent to nedavno izjavio dok je Erik ten Hag još uvijek menadžer, jer ga nije “cijenio” u Unitedu.

Ako Nizozemac dobije otkaz, što je, čini se, legitimna mogućnost, Pellistri bi mogao dobiti veću ulogu.