Pochettino objasnio zašto je Chelsea ‘razočaran’ nakon što je remizirao ‘must-win’ utakmicu

Mauricio Pochettino priznao je da Chelseaju nešto nedostaje nakon što nisu uspjeli poraziti Burnley od 10 igrača u, kako je rekao, utakmici koja se mora pobijediti na Stamford Bridgeu, a koja je završila 2-2.

Gol Colea Palmera, koji je zabio u donji kut sjajnim udarcem Raheema Sterlinga u 12 minuta igre, činilo se da je postigao pogodak za domaćine, vraćajući vodstvo nakon što je Josh Cullen izjednačio Burnley udarcem iz voleja početkom drugog poluvremena.

je ranije doveo Chelsea u vodstvo iz jedanaesterca, pretvorivši nakon što je Lorenz Assignon faulirao Mykhaila Mudryka i dobio drugi žuti karton, dok je bijesni Vincent Kompany također izbačen s aut linije zbog negodovanja.

No, Pochettino je ostao žaliti za još jednim frustrirajućim rezultatom kada je, nekoliko minuta nakon što je Palmer povisio na 2-1, Dara O’Shea krenuo naprijed iz kuta, umakao svima u plavom unutar šesnaesterca i glavom probio loptu kroz nespretni zahvat vratara Đorđa Petrovića spasiti posjetiteljima bod.

“Danas nismo pokazali kapacitet, energiju, glad,” rekao je Pochettino. “Nije minimum za natjecanje u Premier ligi. U fazama obrane previše primamo.

“Zbog toga sam tako uzrujan i razočaran. Više je ovdje (u srcu) i ovdje (u glavi) nego u tvojim nogama. Bitno je biti jak kao grupa, jak kao tim.

“Presporo se razvijamo na ovom području. To je danas bilo ključno. Momčad je igrala dobro, imali smo energije. Kad imamo loptu, idemo naprijed.

“Ali kad nismo imali loptu, nemamo istu energiju. Danas, oprostite, nisam zadovoljan učinkom kad nemamo loptu.

“Teško je prihvatiti ne pobijediti. Bila je to igra koju morate pobijediti da biste bili u poziciji za napad (stol).”

ČITAJ VIŠE:

S pet utakmica, Chelseajev ligaški niz bez poraza sada je najduži u kojem su uživali u gotovo 18 mjeseci, ali navijači su na kraju pokazali malo pozitivnog raspoloženja prema Pochettinu i njegovim igračima.

Budući da nisu uspjeli pobijediti drugoplasiranu momčad Premier lige, izgubili su dalje u nečemu što izgleda sve više osuđeno na propast da se kvalificiraju za Europu putem plasmana u ligi.

Pochettino je smatrao da problemi njegove momčadi u pretvaranju nastupa u bodove u konačnici imaju psihološki korijen.

“(Igrači) moraju shvatiti da je natjecanje drugačije od igranja nogometa”, rekao je. “Možemo biti tamo i igrati, ali moramo povećati svoju razinu.

“Ne radi se o okrivljavanju igrača. Možda mi (stručni stožer) trebamo biti oštriji prema njima.

“Moramo biti nemilosrdniji, pronaći bolju komunikaciju, biti konkurentniji.

“Nešto nam nedostaje. Zato smo tu gdje jesmo. Kad nemamo loptu, moramo povećati sposobnost da je vratimo.”

Burnleyjev pomoćnik menadžera Craig Bellamy osvrnuo se na izvedbu na koju su putujući navijači mogli biti ponosni.

“Moći pokazati strpljenje koje su pokazali, zajednički rad, organizaciju, predanost, niste mogli biti ništa drugo nego ponosni gledajući to”, rekao je.