Potvrđeno ispadanje Bladesa jer Isak ponovno blista

Potvrđeno je ispadanje Sheffield Uniteda u Championshipu nakon poraza 5-1 na gostovanju kod Newcastle Uniteda.

Blades su poveli u zasluženoj petoj minuti preko Anela Ahmedhodžića i utišali publiku od 52.196 na St James’ Parku nakon lošeg prvog poluvremena, ali su ipak ušli u egal u pauzi zahvaljujući Isakovu slatkom udarcu.

Zabili su četiri puta u 18 minuta drugog poluvremena preko Bruna Guimaraesa, Isaka, autogola Bena Osborna i zamjene Calluma Wilsona kako bi osigurali pobjedu od 5-1 koja je deklasirala goste i odvela njihov ukupni rezultat protiv njih u dvije utakmice ove sezone u Premier ligu. rekordnih 13 golova nakon rujanske pobjede od 8-0 na Bramall Laneu.

Momčad Eddieja Howea bila je u zaostatku samo pet minuta prije kraja kada su gosti izveli kratak korner za Ahmedhodžića da glavom ubaci Gustava Hamera i Martina Dubravku.

Moglo je biti 2-0 u roku od tri minute da Dan Burn nije uspio intervenirati dok je Cameron Archer, čiji se tempo u kombinaciji s fizičkim karakteristikama Bena Breretona Diaza pokazao problemom, pripremao pucati nakon probijanja sa svoje polovice dok su domaćini bili u neredu.

Ahmedhodzic je blokirao udarac Seana Longstaffa nakon što ga je Guimaraes ubacio dok su Magpiesi polako izlazili iz obamrlosti, iako je Burn morao napraviti još jednu važnu blokadu kako bi spriječio Archera nakon što je napadač sveobuhvatno pobijedio Fabiana Schara.

Brereton Diaz iskoristio je Scharovu pogrešnu procjenu nakon visoke lopte kako bi utrčao i testirao Dubravku na njegovoj bližoj vratnici, ali domaći su bili izjednačeni u 26. minuti kada je Jacob Murphy odigrao savršenu loptu na Isakov trk iza leđa Austona Trustyja, a napadač je završio s aplomb.

ČITAJ VIŠE:

Švedski internacionalac pucao je pored desne vratnice Wesa Foderinghama spekulativnim naporom, ali Burn je spriječio Brereton Diazov udarac da prijeđe liniju nakon što je zaobišao Dubravku na drugoj strani prije nego što je Mason Holgate udario u gredu, a Andre Brooks probio pored gola. dobiveni kut.

Foderingham je odbio pokušaj Lewisa Halla u nadoknadi vremena, ali Howe je svojim igračima poželio dobrodošlicu u svlačionicu oštrim riječima u nastavku.

No, domaći su poveli u 54. minuti kada je Anthony Gordon pogodio iz slobodnog udarca na daljnju stativu gdje je goli Guimaraes zakucao glavom za vratnicu.

Foderingham je prekinuo Gordonov prodor u šesnaesterac koji je pokušavao namjestiti Isaku, ali Dubravka je morala odbiti udarac Breretona Diaza nakon što je Hamer probio ritam.

Magpiesi su povećali svoje vodstvo kada je Isak hladnokrvno realizirao jedanaesterac u 61. minuti nakon što je Holgate srušio Gordona na zemlju, i bilo je 4-1 unutar četiri minute kada je Ben Osborn vratio loptu u vlastitu mrežu dok je pokušavao očistiti.

Foderingham je uskratio Wilsonu unutar pet minuta nakon što je stigao, ali ga nije mogao spriječiti da povisi 5-1 pametnom završnicom nakon što ga je drugi zamjenski Harvey Barnes ubacio.

Gosti su dobili jedanaesterac u posljednjoj minuti zbog izazova Alexa Murphyja na Jaydenu Bogleu, ali njihova je bijeda bila potpuna kada je sudac Tony Harrington promijenio svoju odluku nakon što je pozvan do monitora uz igralište.