Pochettino kaže da ‘nevjerojatan’ povratak u Man Utd može biti ‘prekretnica’ s neuvjerenim navijačima Chelseaja

Mauricio Pochettino vjeruje da bi dramatična pobjeda nad Manchester Unitedom u četvrtak mogla biti “prekretnica” u Chelseajevom zategnutom odnosu s navijačima.

United je izgledao kao pobjednik sve dok u sedmoj minuti sudačke nadoknade Diogo Dalot nije upao u Nonija Maduekea i dosudio jedanaesterac iz kojeg je Cole Palmer zabio i naizgled spasio bod.

Pochettino: povratak Chelseaja protiv Man Utd-a bio je ‘nevjerojatan’

Ali uslijedilo je još drame. Gotovo posljednjim udarcem na utakmici, Palmer je pogodio gol i, odbijanjem Scotta McTominaya, zabio i dovršio svoj hat-trick pokopavši momčad Erika ten Haga i potaknuvši radosne scene među domaćim navijačima.

Odnosi između navijača i kluba pogoršali su se kako je bogatstvo kluba naglo palo, ali reakcija na kraju bila je neobuzdano oduševljenje, a Pochettino je predviđao novi početak nakon ove pobjede.

“Bilo je nevjerojatno”, rekao je. “Danas smo bili bolja momčad i pošteno je da smo zabili u posljednjoj minuti.

“Počeli smo jako dobro, 2-0 (gore), utakmica je bila pod kontrolom, onda smo pogriješili i pretrpjeli emocionalni udar. Nije bilo lako nositi se s tim. U drugom dijelu kontrolirali smo igru ​​(ali) popuštali u tranzicijama.

“Bilo je važno završiti tako, stvoriti vezu između naših navijača i igrača. Vrlo je dobra stvar što se danas dogodila. To bi trebala biti prekretnica za povjerenje navijača u momčad.”

Sve je izgledalo kao daleko jednostavnija stvar kada je njegova momčad u roku od 20 minuta pobjegla u vodstvo od dva gola, Conor Gallagher je pogodio ispod skoka Andrea Onane, a onda je Palmer izbio penal u kut.

United je bio preplavljen žestokim napadima Pochettinove strane, ali pogreška Moisesa Caiceda promijenila je prirodu igre jer je izgubljena lopta ravno do Alejandra Garnacha vidjela da je naprijed trčao i postigao pogodak.

Utakmica je bila izjednačena nekoliko minuta kasnije kada se Bruno Fernandes ukrao na daljoj stativi i matirao Dalotov centaršut iznad Đorđa Petrovića.

Garnacho je glavom nakon sjajne Antonyjeve lopte sredinom poluvremena izgledao kao pobjednik.

Zatim je uslijedila Palmerova luda intervencija prilikom smrti, dok je Chelsea udahnuo život svojim pokušajima da se kvalificiraju za Europu.

“Bilo je stvarno nepravedno (izgubiti)”, rekao je Pochettino. “Zašto smo gubili utakmicu. Nogomet je ovakav. Ali uvijek smo vjerovali.

“Govorili smo igračima ‘dvije minute, dvije minute’. (Kod 2-2) vjerovali smo da možemo zabiti gol za pobjedu.

“Bila je to utakmica koju moramo pobijediti ako smo htjeli smanjiti zaostatak za nama. Bilo je tako, tako važno.”

Vidno potišten Ten Hag osvrnuo se na loše donošenje odluka koje su dovele do poraza njegove momčadi.

“Počeli smo loše, radeći pojedinačne pogreške,” rekao je. “Ali imao sam osjećaj da dominiramo i sami smo se borili.

“Bili smo u pobjedničkom otrovu s vrlo dobrim nogometom i postizanjem sjajnih golova. Onda u sudačkoj nadoknadi nismo donijeli pobjedu preko crte.

“Morate raditi svoj posao, morate donositi ispravne odluke, a mi nismo dovoljno brzo reagirali da izbjegnemo ovu situaciju.

“Dominirali smo utakmicom, pogotovo naši široki igrači bili su opasnost: Garnacho, Antony.

“Moramo donositi bolje odluke. Vidjeli ste kako zabijamo iz kontri. Možemo biti tako ogromna prijetnja i danas smo ponovno vidjeli primjer.

“Ali moramo čitati kada zadržati loptu, pogotovo kada pobjeđujete. Zadrži loptu, dodaj i kreni se i mijenjaj igru ​​umjesto da je popuštaš.”