Pobjeda Gothama FC-a na otvaranju sezone NWSL-a pokazala se skupom jer ozljede rastu

Hod Gotham FC-a do svog prvog prvenstva u NWSL-u prošao je kroz Portland prošle godine, a preopremljena lokalna ženska nogometna ekipa započela je svoju obranu naslova na sjajan način u tom poznatom mjestu.

Gotham je u listopadu izbacio Thornse u produžetku u polufinalu NWSL doigravanja i otvorio regularnu sezonu 2024. izborivši tijesnu pobjedu od 1-0 u nedjelju na Providence Parku u Portlandu, Ore.

Rezultat je također bio skup, jer je momčad Gothama već bez očekivanih vođa i glavnih igrača američke reprezentacije Rose Lavelle i Lynn Williams zbog ozljeda noge izgubila početnu napadačicu Midge Purce zbog očigledne ozljede lijevog koljena neposredno prije poluvremena.

Trener Gothama Juan Carlos Amorós nakon toga je povezao tri ozlijeđene igračice s njihovom pobjedom s Team USA na ženskom Gold Cupu ranije ovog mjeseca.

“Plaćamo posljedice turnira koji se nije smio dogoditi,” rekao je Amorós u pozivu za Zoom nakon utakmice. “Još jedan igrač koji igra na Gold Cupu [right before the start of the season]a 10 dana kasnije, ozlijeđena je.

“Govorimo o zaštiti igrača. … Ali sada vidimo posljedice.”

Proizvod s Long Islanda i redovita igračica USWNT-a Crystal Dunn — koja je igrala posljednje tri sezone za Thorns, uključujući osvajanje naslova lige 2022. — počela je na vrhu i upisala 66 minuta u svom debiju u redovnoj sezoni za Gotham.

31-godišnja Dunn prvi put se pojavila s klupe devet dana ranije u 1-0 porazu u Challenge Cupu protiv San Diego Wavea golom Alexa Morgana u 88. minuti.

Lavelle (potkoljenica) i Williams (bedro) nisu bili dostupni nakon što su također propustili poraz od Wavea.

Amorós je rekao da nije siguran hoće li se jedan ili obojica vratiti za subotnju utakmicu u Sjevernoj Karolini i nije ponudio nikakve medicinske novosti o Purceu.

Gotham će svoju prvu utakmicu odigrati 14. travnja protiv Kansas City Currenta u Red Bull Areni.

Zvijezdi Portlanda i dobitnici Zlatne kopačke 2023. Sophiji Smith dva su potencijalna pogotka poništena zbog igranja koja su smatrana ofsajdom, u trećoj i 60. minuti.

Gothamov vratar Cassie Miller (šest obrana) također je zaustavio iz neposredne blizine u ranom pohodu kako bi spriječio 23-godišnjeg Smitha, koji je kliznuo iza lijevog beka Kelleyja O’Hare.

Purce, MVP prvenstvene utakmice prošle jeseni, privremeno je uklonjena u 13. minuti zbog problema s lijevim koljenom nakon sudara s američkim veznim igračem Samom Coffeyjem, ali se nekoliko minuta kasnije vratila na teren.

Gotovo odmah, Purce je ponovno oboren, zaradivši žuti karton Portlandovom Reynu Reyesu.

Purce je ponovno ušao u igru ​​u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena nakon nespretnog pada uz bočnu liniju.

Ovaj put ju je zamijenio Yazmeen Ryan, a upravo je Ryan postavio međunarodnu zvijezdu Esther González — koja je pokopala pobjednicu protiv Seattlea prošlog studenog i podigla Gotham do naslova prvaka — vještim centaršutom s desne strane za jedini cilj igre.

“Igrači i stožer, poslije smo željeli pobjedu [the Purce injury] dogodilo,” rekao je Amorós. “Način na koji smo se borili i borili večeras je zasluga ove skupine igrača.

“Kroz sve nedaće… izaći odavde s tri boda bilo je izvanredno.”