Ocjene igrača USWNT-a protiv Kanade: Alyssa Naeher pretvara se u superjunakinju pucanja dok SAD preživljavaju jaku kišu i rezerviraju mjesto u finalu W Gold Cupa

Američka vratarka obranila je tri jedanaesterca i zabila jedan za svoj finalni susret s Brazilom u nedjelju

Nekoliko minuta tamo izgledalo je kao da će Alyssa Naeher napustiti ovo sa žaljenjem. U noći natopljenoj kišom u južnoj Kaliforniji, američka ženska reprezentacija bila je samo nekoliko trenutaka udaljena od navigacije u jednoj od najnadrealnijih utakmica u povijesti programa. Postigli su golove koje su trebali, provlačeći se kroz lokvu za lokvom da bi ih postigli, i samo su trebali vidjeti kako se to dogodilo.

Onda se dogodio prekršaj. Naeher je bio krivac, dopustivši Kanadi povratak u igru, sa sekundama viška. Međutim, ono što se potom dogodilo bilo je nešto nadljudsko.

Iza Naeherovog junaštva, USWNT je pobijedio Kanadu s 3-1 u raspucavanju nakon neriješenog rezultata 2-2 u 120 minuta. Naeher je na kraju svega bio heroj. Osim tri obrane u toj raspucavanju, pojačala se i sama zabila jedanaesterac. Nakon što je pretrpjela odustajanje USWNT-a od Svjetskog prvenstva u raspucavanju protiv Nizozemske, Naeher je uzela stvari u svoje ruke na način kakav dosad nismo vidjeli.

Ipak, vratarka USWNT-a nije bila jedina zvijezda, iako je bila najveća. Jaedyn Shaw dokazala je da je ni kiša nije mogla zaustaviti dok je nastavila svoj uspon s početnim golom. Sophia Smith se također upisala u strijelce, postigavši ​​prijeko potreban gol da stiša sva šuškanja oko njezina mjesta u momčadi.

Na kraju, bila je to kaotična, kišom natopljena igra, igra koja je uvijek padala u predanje USWNT-a. No, umjesto Rain Game, okršaj u srijedu ostat će zapamćen kao Naeher Game, a kakva je to utakmica bila.

CILJ ocjenjuje USNWT igrače sa Snapdragon stadiona…