Pobjednik igre Jamala Murraya nadmašuje Nuggetse nad Lakersima za džentlmenski udarac

DENVER – Jamal Murray zabio je 32 koša unatoč istegnuću lista i potopio pobjednika igre 3,6 sekundi prije kraja dok su branitelji naslova NBA prvaka Denver Nuggets ponovno izbacili LeBrona Jamesa iz doigravanja pobjedom 108-106 nad Los Angeles Lakersima u petoj utakmici u ponedjeljak. noć.

Jamesova dva slobodna bacanja izjednačila su na 106 26 sekundi do kraja, a Nuggetsi su, baš kao što su učinili u 2. igri, izbjegli timeout i Murray je uzeo loptu na visokom ekranu i otkotrljao se na svoju lijevu stranu, uzdrmavši Austina Reavesa, a on je prošao ulicom i zamahnuo 14-stopašom.

Murrayjev šuter je bio taj koji je osvojio drugu utakmicu.

“Ovaj je bio malo bolji”, rekao je Murra dok su se konfeti vrtjeli oko njega i njegovih suigrača koji su slavili.

Nikola Jokić, koji je napravio neuobičajenih sedam izgubljenih lopti, za dlaku je izmakao svom 19. playoff triple-doubleu u karijeri s 25 koševa, 20 skokova i devet asistencija, a Michael Porter Jr. zabio je 26.

James je imao 30 koševa i 11 asistencija, a Davis 17 koševa i 15 skokova, ali je djelovao uznemireno nakon što je lijevim ramenom udario MPJ-a u drugom poluvremenu.

Nuggetsi su napredovali do Minnesota Timberwolvesa u drugom kolu koje počinje sljedeći vikend.

Taj niz počinje u Denveru, gdje su Nuggetsi najbolji u Zapadnoj konferenciji s omjerom 36-8, uključujući 3-0 u doigravanju.

Nije da je bilo lako.

Nuggetsi su zaostajali oko tri četvrtine minuta u ovoj seriji, borili su se kroz produžene padove šuta i oni su razbijena skupina kojoj definitivno može koristiti ostatak.

Nuggets, koji su prošlog ljeta pomeli Lakerse u finalu Zapadne konferencije na putu do osvajanja prvog naslova prvaka NBA franšize, pobijedili su Lakerse 12. put u zadnjih 13 utakmica.

Jedini drugi put kada je James eliminiran u prvom krugu doigravanja dogodio se 2021. kada su Phoenix Sunsi pobijedili LA u šest utakmica.

Dakle, ovo je bilo najkraće od Jamesovih 17 putovanja u doigravanje, gdje sada ima ukupni omjer 183-104 s rekordom serija 41-13 i četiri naslova.

Nakon zagrijavanja s oblogom od leda na ozlijeđenom listu, Murray je dobio liječničku dozvolu da igra. Nije bio uobičajeno eksplozivan u napadima na koš — u početku — ali uspio je postići 16 poena u prvom poluvremenu, uključujući 12 u prvoj četvrtini koja je završila s Denverom u prednosti (28-24) po prvi put u cijeloj seriji.

Lakersi su vodili 53-50 na poluvremenu i povećali tu prednost na devet koševa, ali su Nuggetsi zatvorili seriju 21-10 i poveli 81-79 u četvrtoj četvrtini koja je bila tijesna sve do sirena.

Nakon Murrayjevog udarca s kvačicom, Taurean Prince je napravio poluigre koji nije uspio, poslavši Lakerse u rano ispadanje unatoč tome što je obrambene prvake doveo do ruba u svih pet utakmica.