Nogomet | Vrhunska borba Arsenala i Manchester Cityja završila bez golova – Liverpool sa stražnjih vrata do vrha Premier lige

Liverpool izdržao je početni pritisak Brightona i popeo se na vrh engleske Premier lige pobjedom od 2-1 u nedjelju, dok su Arsenal i Manchester City podijelili bodove u utakmici između druga dva prvaka.

Brighton je snažno krenuo u susret i već u drugoj minuti utakmice lopta je bila u mreži Liverpoola. Simon Adingra napadao s lijevog boka i Danny Welbeck snagom ove lopte do gola.

Adingrina brzina na lijevom krilu zadavala je probleme Liverpoolu tijekom cijelog prvog poluvremena.

Liverpool je izjednačio u 27. minuti nakon udarca iz kuta. Luis Diaz uspio desnom nogom iz blizine pogoditi za rezultat 1-1.

Nakon poluvremena vodstvo je prešlo u ruke domaćina. u 65. minuti Mohamed Salah uspio završiti autora Alexisa Mac Allistera precizan pas za vodstvo Liverpoola od 2-1.

Prije ovog meča, Salah je zabio u Premier ligi ove sezone Kako prenosi BBC zabio gol ili upisao asistenciju u prosjeku svakih 76 minuta utakmice. Nijedan čovjek koji je ove sezone odigrao barem 180 minuta u Premier ligi nije uspio isto.

Liverpool nije izgubio kod kuće u Premier ligi od 22. listopada 2022., kada je Leeds United slavio u gostima 2-1.

Trener Liverpoola Jurgen Klopp pohvalio se njegov kolega koji vodi Brighton Roberto De Zerbia prije početka utakmice. Klopp je rekao da je De Zerbijev sustav igre drugačiji od njegovog.

“Drugačije je, ne bih mogao tako trenirati. To je protiv moje osobnosti. Vrlo je zahtjevno za igrače. Imaju jasno pozicioniranje i prolaze u pravim trenucima. On je vrhunski trener”, rekao je Klopp Kako prenosi BBC.

De Zerbi se šuška kao mogući nasljednik Kloppa na mjestu trenera Liverpoola.

u Manchesteru domaćin City povećao je zamah nakon neuspješnog prvog poluvremena. City je loptu držao dobrih 72 posto vremena, ali stvaranje prilika za gol bilo je iza rada i boli. Premijer liga statistike prema Cityju, uspio je samo jedan pogodak prema golu u odnosu na Arsenalova dva.

S Erlingom Haalandom imao priliku dovesti City u vodstvo u 85. minuti Joško Guardioli iz dodavanja, ali iz blizine loptu nije uspio pospremiti u gol. U trećoj minuti sudačke nadoknade Haaland je mogao zabiti, ali nije dobio pravu adresu za svoj pokušaj.

Liverpool sada ima dva boda ispred Arsenala. U međuvremenu, Manchester City je bod iza Arsenala.

Nakon nedjelje svim prvoligaškim momčadima u Premier ligi ostalo je još 9 utakmica i borba za naslov prvaka će se zaoštravati.