Nogomet | U HJK-ovoj pobjedi IFK-a postojao je samo jedan besmisleni kozmetički nedostatak koji je prijetio riziku za bodovanje

HJK–IFK Mariehamn 2–1

HJK-a Subotnja utakmica protiv IFK Mariehamna bila bi potpuna rutinska pobjeda bez nepotrebne zamjene i nesretne ozljede. Nepotrebno riskiranje dovelo je IFK Mariehamn do gola i ponudilo priliku za izjednačenje.

HJK je poveo na početku posljednjih deset minuta susreta 2-0, au toj situaciji HJK je iskoristio posljednju zamjenu. Kapetan koji je zabio prvi pogodak Joona Toivio je zamijenjen u 82. minuti, a zamijenio ga je španjolski par Carlos Moros.

Zatim zamjena Atom Tanaka je ozlijeđen, a HJK je morao igrati s jednim igračem manje. U 89. minuti se izjalovilo. Kada je IFK ubacio s lijeve strane na gol HJK-a, Brooklyn Lyons-Foster butt the ball topper Diogo Tomasin leđa, i IFK Adam Larsson udariti izgubljenu loptu u gol.

Nakon smanjenja IFK je imao još jedan valjan napad, ali izjednačenja nije bilo.

Morosova prva sezona nije prošla najbolje. Bilo je grešaka u Liga kupu, au porazu od KuPS-a golove KuPS-a gledao je s bijele točke.

HJK-a glavni trener Ossi Virran Prema razmjeni, Toivio je promijenjen u Moros jer su htjeli dati puno vremena za igru.

“Naravno, možete misliti da postoji rizik da posljednju promjenu napravite u zadnjih deset minuta. Tada je Atom dobio gadnu ozljedu”, rekao je Virta.

“Mislim da je ovo bila izjednačena utakmica, osim zadnjih pet minuta, kada smo morali igrati kratko.”

HJK je praktički izveo svoju prvu momčad na teren za prvu utakmicu napornog tjedna. Sljedeći susret za HJK igra već u srijedu, kada će u gostima dočekati SJK, koji je dobro započeo sezonu, a tri dana kasnije na gostujućem terenu i Haka.

Domaća momčad zabio prvi gol na početku utakmice kada je Nada nakon udarca iz kuta loptu u gol pored prve vratnice.

“Imali smo prilike zabiti više golova. U prvoj trećini dvadesetak minuta bili smo nadmoćni, inače je bilo malo nereda. Drugo poluvrijeme također je bilo malo zbunjujuće za domaću utakmicu”, rekao je kapetan Toivio.

Vidim da smo bili suvereni, iako igra nije ni blizu onoga što bi trebala biti.

Major ponovno su se pojavile neke od najopasnijih situacija HJK-a Topi Keskinen, 21, noge. Nakon pola sata, Keskinen je oduševio publiku kada je zapucao s curlinga u gornju letvu.

U uvodnom dijelu također je došao branič koji je iz HJK-a prešao u IFK Mariehamn Patrik Raitanen i borbe između Keskinena. Raitase je u većini situacija imao dovoljno brzine da spriječi Keskinenov juriš na gol. I nekoliko puta Raitanen je tupo matirao Keskinena na površini terena.

Za sav trud Keskinen je nagrađen u 66. minuti, kada je najbolji igrač Luke Plange prošao kroz Keskinena s obrambene linije. Keskinen je prošao najboljeg strijelca, obišao vratara i ispucao loptu u krov gola.

Keskinen je bio jamac pobjede i u drugoj domaćoj utakmici zaredom.

Igra HJK-a bila je u boljoj formi nego na početku sezone. Momčad je napadala široko i dobro popunila teren.

“Pronašli smo mjesta i u gornjim džepovima i u uvodnoj fazi utakmice. Probijali smo se na razne načine. Naravno da nismo zabili dovoljno golova. Početak druge dionice bio je ljepljiv s loptom, a u obrambenoj igri trebalo bi mi više aktivnosti i veći presing,” rekao je Virta.

Ispravak 21.4. u 10:55 sati Brooklyn Lyons-Foster, a ne Carlos Moros, glavom je poslao loptu na leđa Dioga Tomasa u tijesnom golu IFK Mariehamna.