Ovi Knicksi – nekako – nevjerojatno pronalaze način

Čini se nemogućim. Čini se nevjerojatnim. Čini se, u najmanju ruku, neodrživim. Možda su to sve tri stvari. Možda će doći večer ili tim koji ima odgovor za Jalena Brunsona, koji će nadmašiti košarkaški grunge bend poznat kao New York Knicks. Možda će to biti Pacersi, već u srijedu navečer.

Vidjet ćemo u srijedu.

Za sada, Knicksi vode 1-0 u ovoj seriji zahvaljujući . Ovu su osvojili na način na koji su pobijedili u sve četiri utakmice protiv Philadelphije u prvom kolu, igrajući malo rope-a-dope prvih 40-ak minuta, a onda su završili.

ponedjeljak navečer. Moralo mu se svidjeti ono što je vidio od Grunge Knicksa, a posebno od Brunsona. Brunson je košarkaški Rivera, mrtvi pogled bliže. Ovaj put je 21 od svoja 43 poena zabio u četvrtoj četvrtini. Na početku tog razdoblja zaostajali su devet bodova. Zaostajali su dvije s minutom i pol zaostatka.

Tada je Tom Thibodeau napravio poput Joea Torrea, predao loptu Brunsonu.

“Što trebamo?” upitao je Thibodeau. “To je ono što će nam dati.”

Evo što im je dao, počevši od 1:14 do kraja utakmice:

Dvanaesterac. Izjednačeno, 115-115.

Našao je Dontea DiVincenza otvorenog, iza luka od tri poena. Kad je prsnuo, činilo se kao da je jedan od vlakova šest katova niže prošao kroz pod Madison Square Gardena. Bilo je 118-115.

Zatim tri slobodna bacanja. I to je bilo to.

“Samo smo pronašli način”, rekao je Brunson, prvi igrač u povijesti NBA lige – ponovite tih pet riječi ponovo – koji je zabio više od 40 poena i imao pet i više asistencija u četiri uzastopne utakmice doigravanja. “Jedni drugima dajemo povjerenje kako bismo bili sigurni da ćemo obaviti posao i ići naprijed zajedno.”

Čini se nemogućim. Čini se nevjerojatnim. Čini se, u najmanju ruku, neodrživim. A opet, ovdje je bila još jedna utakmica kada su Knicksi naciljali razzberry na Minutes Police, starteri su odigrali 214 od mogućih 240 minuta, Josh Hart (24/13/8) postigao je svih 48, DiVincenzo (25 koševa, 5-za-9). od 3) zapisivanje 44, OG Anunoby (13 poena, devet ploča, bezbroj defenzivnih defleksija) postiže 42.

I Brunson, naravno, u 44.

“Uvijek ostajemo prisutni,” rekao je Isaiah Hartenstein, lijenčina u skupini s 36. “Posebno dolje.”

Pratite The Post izvještavanje o Knicksima u doigravanju NBA lige

Ono što smo naučili u ponedjeljak navečer je nešto što smo sumnjali: Pacersi će biti gnjavaža, i to pregršt. Zamalo su ukrali jedan sa svojim glavnim bekom Tyreseom Haliburtonom koji je imao jadnu utakmicu (šest poena, tri izgubljene lopte). Istina, trener Pacersa Rick Carlisle vjerojatno je zaludio povukavši TJ McConnella, što mu je Hart rekao neki dan, na kraju utakmice.

Carlisle i ostali Pacersi vjerojatno će vam nasamo reći da su suci pogriješili s 12,1 sekundom do kraja kada je Mylesu Turneru dosuđen prekršaj u napadu dok su Pacersi pokušavali isprobati pobjednika igre uz sirenu. Možda i jesu. Sigurno je bilo blizu.

“Ne očekujemo da ćemo ovdje primati pozive”, rekao je Carlisle. “Bilo bi lijepo da su otpustili tog, ali nisu. To jednostavno tako ide.”

Možda će u utorak biti kritično dvominutno izvješće. U ponedjeljak je kritično izvješće od 48 minuta bilo jedino što je bilo važno.

“Igrali su brzo i fizički”, rekao je DiVincenzo, koji je zabio 21 od svojih 25 u drugom poluvremenu. “Morali smo to uskladiti.”

“Naš način”, rekao je Thibodeau, “je da moramo igrati čvrsto.”

Jesu. To često rade. Garden je bio zaglušujući na početku i razoran na kraju, au sredini je nastavio čekati da vidi verziju Knicksa koji su mučili 76erse u prvom kolu. Onda su stigli ti Knicksi, baš u pravo vrijeme, grunge bend u kratkim hlačama, košarkaški Soundgarden koji je učinio da Garden zvuči živo kao što je godinama zvučao.

(Ili barem u 24 sata otkako su Rangersi učinili istu stvar u nedjelju.)

“To nije bila velika pobjeda za nas, ali pobjeda je pobjeda,” rekao je Hart. “Uvijek bismo radije učili iz pobjede nego iz poraza.”

Pred nama je još košarke, puno toga, vjerujte u to. Haliburton ne može opet biti ovako loš. McConnell će se vratiti po još. Kao i , koji je bio sjajan u samo 19 minuta (12/6/3), još jedan tip, Carlisle bi možda dobro prošao da igra više. Turner je teret. Takav je i Pascal Siakam. Dobivaju još jedan crack u srijedu.

Zasad? Za Knickse? Čini se nemogućim. Čini se nevjerojatnim. Čini se, u najmanju ruku, neodrživim. Možda su to sve tri stvari. Netko će to prvo morati dokazati.