Nogomet | Lukas Hradecky jackpot za Leverkusen – Borussia Dortmund priredila veliko iznenađenje

Finska reprezentativni vratar Lukas Hradecky zastupa Bayer Leverkusen dugo je ganjao u utakmici njemačke nogometne Bundeslige protiv Hoffenheima, ali je na kraju slavio domaću pobjedu 2-1.

Maksimilijan Beier doveo je Hoffenheim u vodstvo u 33. minuti utakmice. Unatoč pritisku Leverkusena, vodstvo Hoffenheima zadržalo se gotovo do kraja Robert Andrić izjednačio je u 88. minuti i Patrik Schick napravio konačne brojke u produžetku. Andrich je nogom završio njegov udarac direktno iz zraka, a Schick je također uputio njegov udarac iz zraka.

Kapetan momčadi Hradecky igrao je uobičajeno na golu Leverkusena.

Leverkusen je odigrao sjajnu sezonu, jer nije izgubio niti jedan meč. Prednost momčadi u odnosu na Bayern München, koji je drugi na ljestvici, iznosi 13 bodova.

Bayern je u subotu navečer izgubio utakmicu kod kuće od Borussije Dortmund 0-2.

Karim Adeyemi pogodio na kraju brzog protunapada za vodstvo Dortmunda od 1-0 u desetoj minuti.

Dortmund je postigao pogodak za 2-0 u 83. minuti, kada je Julian Ryerson loptu sa 17 metara plasirao u lijevi donji kut. Harry Kane ubacio loptu u mrežu Dortmunda u 89. minuti, ali je nakon pregleda dosuđen ofsajd i pogodak je poništen. Dortmund je četvrti na ljestvici.

Prije utakmica Saksalaislehti Bild izvijestio je da je propagandni kanal ISIS-ove organizacije Sarh al-Khilafah objavio video koji se može protumačiti kao prijetnja terorističkim napadom na utakmici.

Bild je izvijestio da je tri sata prije početka utakmice policija počela provoditi sigurnosne provjere na stanici podzemne željeznice koja dovodi publiku u minhensku arenu. Prema Bildu, tamo je bilo 400 policajaca.