Nogomet | Leverkusen Lukasa Hradeckog odbija izgubiti – još jedna čudesna obrana u posljednjoj minuti

španjolski Xabi Alonso trenera Bayer Leverkusena osigurali su naslov Bundeslige prije dva tjedna, ali i dalje nastavljaju niz utakmica bez poraza. U subotnjoj kasnoj utakmici “Werkself” je remizirao s VfB Stuttgartom, jednom od najboljih momčadi.

Izjednačenje na 2:2 stiglo je u stilu Leverkusena iz posljednje posebne situacije na utakmici u 96. minuti. Veznjak koji se pridružio njemačkoj reprezentaciji Robert Andrich uspio ispucati izgubljenu loptu rukom kroz igrača Stuttgarta u gol. Neposredno prije izjednačujućeg pogotka Andricha, vratar Leverkusena Lukas Hradecky spriječio je Stuttgart da povede 3-1 fantastičnom obranom izbliza.

Stuttgart je poveo 2-0 u utakmici i činilo se da je prekinuo niz domaćina bez poraza od 45 utakmica. Dogodilo se drugačije. Amine Adli smanjio na 1-2 nakon sat vremena igre. Nakon toga Leverkusen stvara prilike za gol Stuttgarta, ali vratar gostiju Alexander Nübel napravio briljantne obrane.

Nübl nije mogao ništa na Andrichov udarac. Sljedeći put kada će Leverkusen gorjeti je u četvrtak, kada će se susresti s Romom u gostima. Riječ je o prvoj utakmici polufinala Europske lige.