Nogomet | David Raya pojavio se kao heroj iznenađenja Arsenala – FC Barcelona također igra u četvrtfinalu Lige prvaka

nogometni klub Barcelona igra u četvrtfinalu Lige prvaka. To je potvrđeno u utorak, kada je momčad pobijedila Napoli 3-1 kod kuće (ukupno 4-2).

U drugoj utakmici u utorak navečer, Arsenal–Porto, otišlo se sve do izvođenja jedanaesteraca. Često kritizirani vratar Arsenala postao je heroj David Raya, koji je blokirao dva udarca igrača Porta. Svi udarci Arsenala bili su uspješni. Nakon produžetaka meč parovi su bili izjednačeni na 1-1.

Arsenal, koji je gubio 0-1 nakon prve utakmice, postigao je prvi pogodak u 41. minuti na svom domaćem stadionu u utorak. Martin Ødegaard ušao u kutiju i Leonard Trossard postavljen u donji kut.

U 68. minuti drugog poluvremena prazan gol Ødegaarda je poništen jer je u takvoj situaciji Kai Havertz strgao “vječno mladenački” Porto topper s košulje Pepe. Najbliži golu bio je Arsenalov Gabriel Jesus čiji je udarac vratar Porta odbio Diogo Costa sačuvao za kut.

nogometni klub Barcelona a Napoli je drugu utakmicu započeo neriješenim rezultatom 1–1. Barcelona je snažno startala na svom “rezervnom terenu” Estadi Olímpic Lluís Companys: Fermin Lopez i João Cancelo zabijao golove svake dvije minute nakon dobrih 15 minuta igre. Amir Rahmani suzio nakon pola sata igranja.

U 84. minuti drugog poluvremena Robert Lewandowski osigurao Barceloni prolazak u sljedeći krug.

Posljednje četvrtfinale igrat će se u srijedu: Atlético Madrid–Inter (prva utakmica 0–1) i Dortmund–PSV Eindhoven (1–1).

Polufinale će biti izvučeno u petak u 13 sati po finskom vremenu. Istovremeno će se izvući i daljnji ljestvici za polufinale i finale.